Bakan Varank: Muhalefet IMF ile gizli gizli görüşüyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bize iftira atan muhalefet IMF ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor, dedi.

Google Haberlere Abone ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, IMF heyetinin muhalefet partilerinin temsilcileriyle görüşmesine ilişkin "Biz defaatle Türkiye'de IMF defterinin açılmamak üzere kapandığını ifade ettik, şimdi görüyoruz ki bize iftira atan muhalefetin kendisi, IMF ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor" dedi. Varank, "Kamuoyuna açık şekilde görüşmek varken gizli kapaklı görüşmelere yeltenen muhalefetin niyetinin halis olduğunu düşünmemizi kimse beklemesin." açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi'ne ilişkin, "Bu stratejiyi milli teknoloji hamlesi ruhuyla hazırladık ve Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken oldukça somut ve iddialı hedefler koyduk. 5 ana politika eksenimiz var" açıklamasında bulundu.

Bize iftira atan muhalefetin kendisi, IMF ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor

Varank, IMF heyetinin muhalefet partilerinin temsilcileriyle görüşmesine ilişkin de "Biz defaatle Türkiye'de IMF defterinin açılmamak üzere kapandığını ifade ettik, şimdi görüyoruz ki bize iftira atan muhalefetin kendisi, IMF ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor. IMF heyeti, normalde bütün toplantılarından Hazine'yi bilgilendirmesi gerekirken bu bilgilendirmeyi yapmıyor. Teamül gereği parti genel merkezlerinin şeffaf bir şekilde ziyaret edilip bu görüşmelerin yapılması gerekirken iki bağımsız partinin yetkilileri aynı anda gizlice otellerde IMF heyetiyle buluşuyor." dedi.

Muhalefetin niyetinin halis olduğunu düşünmemizi kimse beklemesin

"Kamuoyuna açık şekilde görüşmek varken gizli kapaklı görüşmelere yeltenen muhalefetin niyetinin halis olduğunu düşünmemizi kimse beklemesin." diyen Varank, "Muhalefetin her türlü spekülasyona gayet açık bu görüşmenin içeriğini hala tam anlamıyla açıklayamıyor oluşu, bizleri aslında derin düşüncelere sevk ediyor. Muhalefetin IMF gibi uluslararası bir kuruluşla pazarlık ediyor görüntüsüne girmesi, asla kabul edebileceğimiz bir durum değil. Şunu herkesin iyi bilmesi lazım; Türkiye'nin yarınlarını hiç kimseye ipotek ettirmeyiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar