Austral ne demek, kelime anlamı nedir?

Renault yeni SUV modelinin adını Austral olarak açıkladı. Peki, Austral ne demek, kelime anlamı nedir?

Google Haberlere Abone ol

Austral ne demek, kelime anlamı nedir soruları Renault'un yeni SUV modelinin isminin “Austral” olacağını açıklamasıyla gündem olmaya başladı. 

Peki, Austral ne demek, kelime anlamı nedir?

Austral kelimesi latince bir kelimedir. Kökeni ise australis demektir. Peki, australis ne demektir?

Australis ise latincede "güney, güneydeki, güneyde olan" anlamlarına gelmektedir.

Avustralya adı da bu kökenden gelmektedir.

Latince “australis” kelimesinden türetilen Austral, Fransızca da dahil olmak üzere birçok Avrupa dilinde karşılık bulan bir kelime olarak öne çıkıyor.

Renault Pazarlama Departmanı bünyesindeki Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü Sylvia Dos Santos’a göre, “Austral, güney yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye davet ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kolayca telaffuz edilebilen bir kelime ve otomobile gerçekten küresel bir his veren bir ses uyumuna sahip.”

 Austral, Renault markası tarafından geliştirilen, yenilikçi bağlantılı teknolojiye sahip ve eko-sürüş keyfi sunan yeni kompakt SUV ailesinin bir parçasını oluşturuyor. 4.51 metreye kadar uzunluğa sahip Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunuyor.

Bu yeni model, Arkana ve yeni Mégane E-TECH Electric modellerinin ardından Renault’nun C-segmentindeki konumunu tekrar güçlendirme hedefini destekliyor. 

Güncel ürün gamındaki Kadjar’ın yerini alması hedeflenen Austral, 2022 baharında tanıtılacak.


 

Yorumlar