Amber Heard Johnny Depp neden ayrıldı?

Amber Heard Johnny Depp neden ayrıldı, ayrılmalarına neden olan olay nedir, şu anda açılan davalar neyin nesidir?

Google Haberlere Abone ol

Amber Heard Johnny Depp neden ayrıldı, dünyaca ünlü iki ismin ayrılmalarına neden olan olay nedir, şu anda açılan davalar neyin nesidir?

Hollywood yıldızları Amber Heard ile Johnny Depp, tutkulu aşklarını müteakip yaptıkları evliliği olaylı bir o kadar da sessiz şekilde sona erdirmiş herkes kendi yoluna gitmişti. En azından kamuoyunda öyle biliniyordu. 

amber heard johnny depp neden ayrıldı
Amber Heard - Johnny Depp

 

Ancak Heard'ın boşanma sonrasında yaptığı hamleler ikili arasındaki sorunların yeniden gün yüzüne çıkmasına, boşanmalarına neden olan olayların perde arkasının aralanmasına neden oldu. 

Johnny Depp ve eski eşi Amber Heard arasındaki hukuk savaşının ilk bölümünü Londra'da takip edenler, şimdi ikinci bölüm için gözlerini ABD'nin Virginia eyaletinde Salı günü başlayan davaya çevirdi.

Depp, kendisine iftira edildiği gerekçesiyle İngiltere'de açtığı manevi tazmiat davasını kaybetmişti.

Şimdi 58 yaşındaki oyuncu, Amber Heard'ün Washington Post gazetesinde yayımlanan ev içi şiddet iddiasından dolayı Virginia'da 50 milyon dolar tazminat talep ediyor.

Buna karşılık asıl mağdurun kendisi olduğunu söyleyen 35 yaşındaki Heard ise karşı dava açarak 100 milyon dolar tazminat istedi.

Salı günü ilk duruşması yapılacak olan dava televizyonlardan canlı yayınlanacak.

Tanık olarak dinlenecekler arasında James Franco, Paul Bettany ve Elon Musk gibi ünlülerin adı geçiyor.

Peki bu noktaya nasıl gelindi ve bundan sonra neler bekleniyor?

NASIL TANIŞTILAR VE NASIL BOŞANDILAR?

Tutku Günlükleri (The Rum Diary) adlı filmin setinde tanışan iki Hollywood yıldızı, 2012 başlarında çıkmaya başladı. Çift, 2015'te evlendi.

Fakat nikahtan 15 ay sonra boşanmak için Los Angeles'ta bir mahkemeye başvuran Amber Heard, yanağındaki morartıdan Johnny Depp'i sorumlu tutarak, uzaklaştırma kararı alınmasını talep etti.

Depp'in kendisine 'şiddet uyguladığını' ve elindeki cep telefonunu 'son gücüyle' yüzüne fırlattığını belirten Amber Heard, ayrıca 'aşırı uçta duygusal, sözel ve fiziki istismara' da maruz kaldığını iddia etti. Heard'ün mahkeme dosyasında 'öfkeli, düşmanca, aşağılayıcı ve tehditkar saldırılara' uğradığı belirtiliyor.

Depp, bu iddiaları reddetti.

Uzaklaştırma kararının görüşüleceği duruşmaya saatler kala, Depp-Heard çifti ortak bir basın duyurusu yayımlayarak aralarında anlaştıklarını söyledi.

Açıklamada, "Tutkularımızın yoğun olduğu, bazen inişli çıkışlı, ama her zaman aşkla bağlı olduğumuz bir ilişkimiz vardı. Taraflardan hiçbiri mali kazanım amacıyla asılsız suçlamalarda bulunmamıştır. Fiziken ya da duygusal olarak zarar verme amacı güdülmemiştir" deniyor.

Boşanma anlaşması uyarınca Johnny Depp, Heard'e 7 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

JOHNNY DEPP, AMBER HEARD'DEN NEDEN TAZMİNAT TALEP EDİYOR?

Boşanan taraflar arasında bir müddet sükunet hakimdi.

Şöhret kültürü üzerinde çok sayıda çalışması bulunan gazeteci-yazar Cooper Lawrence, "Her ikisi de kendi yolunda yürüdü gitti. Olay kapandı sandık" diyor.

Fakat Aralık 2018 tarihinde Washingon Post gazetesinde bir makale kaleme alan Amber Heard, kendisini "ev içi şiddet kurbanlarını temsil eden bir toplumsal figür" olarak tanımladı.

"Yaşadığımız kültürde sesini yükselten kadınların uğradığı gazabı tüm gücüyle hissettim" diye yazan oyuncu şöyle devam etti:

"Erkek tacizinin kurumlar tarafından nasıl korunduğunu anı anına gördüğüm nadir bir bakış nokasındaydım."

Heard, makalede eski eşinden ya da bir başkasından ismiyle bahsetmedi.

Ama bu cümlelerin kendisini hedef alan bir iftira olduğunu öne süren Johnny Depp, kariyerinin zarar gördüğünü ve itibarının "hesaplanamayacak" düzeyde zedelendiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

"Karayip Korsanları" adlı film serisinin yıldız oyuncusu avukatı aracılığıyla, şiddet uygulayan bir erkek olduğu imasının gerçeği yansıtmadığını ve Amber Heard'ün dikkatleri üzerine çekerek kariyerini ilerletme çabasında olduğunu açıkladı.

Daha Heard'ün makalesi yayımlanmadan önce, İngiltere'nin Sun gazetesi Johnny Depp'ten "karısını döven adam" diye bahsetmişti. Depp, gazeteyi dava etti.

Üç hafta süren iftira davası her ne kadar Depp ve Sun gazetesi arasında geçmiş olsa da, iki eski eşin yargıç önünde hesaplaşması görünümünde cereyan etti.

Hukuk uzmanları, İngiltere kanunlarının ABD'ye kıyasla iftira şikayetinde bulunanlara mahkemede daha çok kazanma şansı tanıdığını söylüyor.

Fakat Depp, Londra'daki davadan yenik ayrıldı.


 

Yorumlar