ABD Savunma Bakanı: Suriye'den çekilmiyoruz

ABD Savunma Bakanı Mattis, Suriye'den çekilmediklerini aksine operasyonları genişleteceklerini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

ABD Savunma Bakanı Mattis, "Suriye'den şu anda çekilmiyoruz. DEAŞ ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadeleyi, bölgeden daha fazla destek getirerek genişleteceğiz." dedi.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesinde katıldığı oturumda, ABD'ninSuriye politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Suriye'den çekilme konusundaki yaklaşımının ne olduğunun sorulması üzerine Mattis, "Suriye'den şu anda çekilmiyoruz. DEAŞ ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadeleyi, bölgeden daha fazla destek getirerek genişleteceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

DEAŞ ile mücadeleye destek veren 70'ten fazla koalisyon ortağı ülke olduğunu kaydeden Mattis, DEAŞ'ın bölgeden tamamen temizlenene kadar söz konusu mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

Orta Fırat Vadisi'ni işaret etti

Mattis, "Önümüzdeki günlerde Orta Fırat Vadisi'ne doğru güçlendirilmiş (askeri) çabalarımızı göreceksiniz." ifadesini kullanarak, Suriye-Irak sınırının Irak tarafında da operasyonların artırılacağına dikkati çekti. Mattis ayrıca son 2 haftada Fransız özel kuvvetlerinin Amerikan birliklerine verdiği desteği de dile getirdi.

Yorumlar

aslan işgalci kalleş abd defol gitte göçmenler evlerine dönsün ha uçağın pyd yide al git
AL MURATI TURKMANI Sizin .... koyum hacli bozuntulari...ALLAH SIZI KAHRETSIN..OCOCUKLARI ORTADOGUDAN..MÜSLUMANLARLA UĞRAŞMAKDAN VAZGECIN...ALLAH BELANIZI VERSIN..KENDI HALINIZE DUSESINIZ..UYAN MUSLUMAN BIR OL MÜTTEFIK OL..HACLILARI DAĞITIN..YOKSA İŞGAL ALRINDA KALACAK TÜM MÜSLÜMAN BELDESI..ALLAHIM..KORUSUN..CUMAMIZ MUBAREK SALIH OLSUN..AMIN..