106 yaşındaki hasta koronavirüsü yenmeyi başardı

Koronavirüse yakalandıktan sonra tedaviye alınan 106 yaşındaki hasta 14 günlük bir tedaviden sonra iyileşerek evine döndü.

Google Haberlere Abone ol

Ortaya çıktığı günden bu yana en fazla yaşlı hastaları öldüren Covid-19 virüsü ile ilgili çarpıcı bilgiler geliyor. Şu ana kadar virüse yakalandıktan sonra iyileşen en yaşlı hasta 106 yaşındaki İranlı bir kişi oldu. 

İran'ın Kum kentinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan 106 yaşındaki hastanın 14 günlük tedavisinin ardından tamamen iyileştiği bildirildi. Kum kentindeki 106 yaşındaki hastanın "Kovid-19'u yenen dünyadaki en yaşlı hasta" olduğu düşünülüyor.

Kum Sağlık Bilimleri Üniversitesinin sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Furkani Hastanesinde Kovid-19 tedavisi gören 106 yaşındaki bir erkek hastanın iyileşerek taburcu edildiği belirtildi. 

Açıklamada, hastanın 14 gün boyunca tedavi gördüğü vurgulanarak, tedavi sürecine ilişkin ise bilgi verilmedi. 

Kum kentindeki 106 yaşındaki hastanın "Kovid-19'u yenen dünyadaki en yaşlı hasta" olduğu düşünülüyor.

YAŞLILAR DA HASTALIĞI YENİYOR

Salgında, en yüksek risk grubunu oluşturan 80 yaş üstü hastalar da koronavirüs tedavisinin ardından tamamen iyileşebiliyor.

Simnan eyaletinde 103 yaşında Haver Ahmedi adlı kadının, Bem kentinde 91 yaşındaki hasta ile Kum kentinde 90 yaşındaki kadının da hastalığı yendikleri açıklanmıştı.

TÜRKİYE'DE 84 YAŞINDAKİ BİR AMCA VİRÜSÜ YENMEYİ BAŞARMIŞTI

 

Yorumlar