Zorla kepenk kapattıran HDP'liler gözaltında

Doğu ve Güneydoğu'da PKK ve HDP baskılarıyla esnaf kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Ağrı'da esnafa zorla kepenk kapattıran 7 HDP'li gözaltına alındı. Van ve Hakkari'de ise bugün kepenkler açtırılmadı

Zorla kepenk kapattıran HDP'liler gözaltında
15 Şubat 2016 Pazartesi 13:55

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde, esnafı kepenk kapatmaya zorladığı tespit edilen HDP Ilçe Başkanı ile birlikte 7 kişi gözaltına alındı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde meydana gelen olayları protesto etmek amacıyla, 11 Şubat günü Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde esnafa zorla kepenk kapattırdıkları tespit edilen, aralarında Taşlıçay HDP Ilçe Başkanının da bulunduğu  7 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Taşlıçay ilçesinde esnafı kepenk kapatmaya zorladığı tespit edilen HDP Belediye Encümeni Kamuran Aydın, HDP Taşlıçay İlçe Başkanı İbrahim Yaşar, Yeltepe köyü muhtarı Mehmet Ali Budak ile F.A., M.K., F.A., K.A. adlı şüpheliler,  yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alındılar.

Zanlıların Emniyetteki işlemleri devam ediyor.

BUGÜN DE HAKKARİ VE VAN'DA AÇTIRMADILAR

Hakkari merkez ile ilçelerinde bugün kepenkler açılmazken, Van'da ise ara sokak ve bazı caddelerde kepenklerin kapalı olduğu gözlendi.

Abdullah Öcalan'ın yakalandığı Kenya'dan Türkiye'ye getirilişinin 17'nci yıl dönümünde protesto etmek amaçlı Hakkari merkez ile Yüksekova, Çukurca ve Şemdinli'de kepenkler açılmadı.

Protestoya Van'da ise ara sokak ve bazı caddelerde uyuldu. Fırın ve nöbetçi eczane dışında tüm işyerlerinin kapalı olduğu Hakkari ve ilçelerinde polis geniş güvenlik önlemi aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×