Terör mağdurlarına 1 milyon lira kira yardımı

Terör mağdurlarına devlet şu ana kadar sadece Mardin'de 1 milyon lira kira yardımı yaptı. Aile Sosyal Destek Projesi kapsamında, Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'de 10 bin 192 aile ziyaret edildi.

Terör mağdurlarına 1 milyon lira kira yardımı
20 Şubat 2016 Cumartesi 09:32

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu başkanlığında yürütülen "Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP)" kapsamında, Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'de 10 bin 192 aile ziyaret edildi.

Proje kapsamında Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'de sosyal çalışmacı, sosyolog, psikolog, çocuk gelişimci, öğretmen ve sağlıkçıların da aralarında bulunduğu 219 personel, evleri ziyaret ederek, terör mağduru 10 bin 192 ailenin bireyleriyle yüz yüze görüştü.

Terör mağduru ailelerin yaralarını sarmanın amaçlandığı proje çerçevesinde Diyarbakır'da 60 personel sahada çalışıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Sur ilçesinde terör örgütünün saldırıları sonucu evlerini terk eden aileler belirlendikten sonra, 3 kişilik ekipler, kentin farklı mahallelerine dağılarak ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.

ŞIRNAK'TA 4 BİN 500 AİLE

Şırnak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muzaffer Akçam da Silopi'de 27 Ocak'tan bu yana 4 bin 547 aileye ulaşıldığını, 49 bin 619 kişiyle görüşme sağlandığını bildirdi.

MARDİN'DE 1 MİLYON LİRA KİRA YARDIMI

Mardin'de de proje kapsamında 29 personelle yapılan ziyaretlerde, 3 bin 350 aileden yaklaşık 18 bin kişiye ulaşıldı. Mardin'de şu ana kadar 1 milyon lira kira yardımında bulunuldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×