Sur'da 17 kişi daha tahliye edildi

Sur ilçesinde çatışmaların sürdüğü bölgeden bu akşam saatlerinde aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 14 kişi tahliye edildi. Tahliye çalışmaları devam ederken, ilçeden patlama sesleri yükseldi

Sur'da 17 kişi daha tahliye edildi
07 Mart 2016 Pazartesi 19:32

Diyarbakır'da hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 2 Aralık'ta 6 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bu akşam saatlerinde çatışmaların yaşandığı bölgelerden çıkacak kişilerin bulunduğu yönündeki istihbarat üzerine güvenlik güçleri önlem alarak, Dört Ayaklı Minare bölgesinde ambulanslar konuşlandırdı.

Saat 16.00 ile 17.15 arasında oluşturulan güvenlik koridorundan ilk etapta 1 çocuk, 2 kadın, 11 erkek olmak üzere 14 kişi çıktı. Tahliye edilen 14 kişi ambulanslara alınarak ilk müdahaleleri yapıldı. Hastanede kontrolden geçirilecek 14 kişi, bilgilerine başvurulmak üzere daha sonra emniyete götürülecek.

Tahliyelerin gerçekleştiği sırada bölgede yoğun çatışmalarda yaşanırken, tuzaklanmış bombaların infilak etmesi sırasında gökyüzü aydınlandı. Patlama ve silah sesleri kentin bir çok noktasından duyuldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×