PKK olmayınca kepenkler kapanmadı

Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümü bahanesiyle daha önceki senelerde teröristlerin baskısı sonucu kepenk kapatmak zorunda kalan Silopi esnafı, sağlanan huzur ortamında bu yıl 15 Şubat'ta iş yerini açık tuttu

PKK olmayınca kepenkler kapanmadı
15 Şubat 2016 Pazartesi 19:04

Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonların başarıyla tamamlandığı Silopi ilçesinde esnaf, terör baskısı olmayınca bu yıl 15 Şubat'ta kepenk kapatmadı.

Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen "Şehit Polis Muhammed Onur Operasyonu" ile teröristlerden arındırılan Silopi'de vatandaşlar huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Öcalan'ın 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle terör örgütü mensupları ve yandaşlarının baskısı ile daha önceki senelerde kepenklerin kapandığı, izinsiz gösterilerin düzenlendiği Silopi'de bu yıl esnaf kepenk kapatmadı.

Günlük yaşamın olağan akışında sürdürüldüğü, çarşı ve pazarda alışverişin yapıldığı Silopi'de vatandaşlar, Sanat Sokağı'nda çay içip, sohbet etti.

Terör tehdidinden kurtulan esnaf, iş yerlerini açabilmenin, vatandaş da günlük ihtiyaçlarını huzur ortamında karşılayabilmenin mutluluğunu yaşadı.

İlçe esnafı, her yıl 15 Şubat'ta terör örgütü PKK mensuplarının tehdidi ile kepenk kapatmak zorunda kaldıklarını, bu nedenle yıllarca mağduriyet yaşadıklarını belirtti.

Operasyonların ardından hayatın hızla normale dönmeye başladığı Silopi'de yaşamlarını rahat ve özgür bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden vatandaşlar da ilçede huzur ortamının sürmesini istediklerini aktardı.

Esnaf İ.Ö, daha önce 15 Şubat ve bazı günlerde bölücü terör örgütü mensuplarınca kepenk kapatmaları, kapatmadıkları takdirde iş yerlerinin saldırıya uğrayacağı yönünde tehditlerde bulunulduğunu söyledi.

İlçedeki terör operasyonunun ardından kepenk kapatmak zorunda kalmadıklarını dile getiren İ.Ö, operasyonlardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İ.Ö, artık bölgede olayların son bulmasını istediklerini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×