Okulda kazan patladı, ortalık savaş alanına döndü

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki ay önce yapımı tamamlanan ve 15 Nisan'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu tarafından açılması planlanan ilkokulun kalorifer kazanı patladı. Ortalığı savaş alanına çeviren patlamada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Okulda kazan patladı, ortalık savaş alanına döndü
10 Nisan 2016 Pazar 09:32

Ereğli'nin Bölücek Mahallesi'ne iş adamı Kadir Kameroğlu ve eşi Nevişet Kameroğlu tarafından yaptırılan 18 derslikli ilkokulun kazan dairesinde patlama meydana geldi.

İki katlı binanın zemin katındaki patlamada ortalık savaş alanına dönerken, mahallede bomba paniği yaşandı.

Patlamada iki katlı kalorifer kazanının bulunduğu binanın duvarları tamamen parçalanarak kullanılamaz hale gelirken, üç otomobil ve 4 katlı iki ayrı bina da zarar gördü.

Patlama sırasında kalorifer kazanının bulunduğu binanın ikinci katında kalan okul müdürü Rasim Durmuş olaydan yara almadan kurtuldu.

Yaşanan patlama sonrası Karadeniz Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun, Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz'ın yanı sıra polis ve itfaiye ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Okulun açılış programında bir değişiklik yapılmayacağı açıklandı. Bakan Sema Ramazanoğlu'nun açılışı 15 Nisan'da gerçekleştireceği belirtildi.

Kaynak: CNN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×