Nusaybin'de dün de 8 PKK'lı teslim oldu

PKK'nın çözülmeye başladığı Nusaybin'de dün de 8 örgüt mensubu teslim oldu. Son üç günde teslim olan PKK'lı sayısı 76'ya yükselmiş oldu

Nusaybin'de dün de 8 PKK'lı teslim oldu
27 Mayıs 2016 Cuma 12:18

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 14 Mart’ta uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyon kapsamında dün sabah saatlerinde 8 PKK’lının daha güvenlik güçlerinin ’Teslim ol’ çağrıları üzerine kendiliğinden teslim oldukları belirtildi. İlçede önceki gün 42, önceki gün 25 PKK'lı teslim olmuştu.

Mardin Valiliğinden alınan bilgiye göre, Nusaybin ilçesinde asker ve polisin 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra müşterek başlattığı operasyon kapsamında, bugün de 8 PKK’lı terörist, Yenişehir Mahallesi Tunç Caddesi’nde güvenlik güçlerinin ’Teslim ol’ çağrılarına uyarak kendiliğinden güvenlik güçlerine teslim oldu.O perasyonun başladığı günden bu yana 75 PKK’lının teslim olduğu belirtildi. Nusaybin'de teslim olduktan sonra ifadeleri alınan teröristler, Yenişehir ve Dicle Mahallesi'nde bulunan HPG'li teröristlerin 26 Mayıs akşamından itibaren kaçma planları yaptıklarını söyledi. Teröristler ifadelerinde, ilçede bulunan diğer teröristlerin sınırda alınan emniyet tedbirleri sebebiyle Bagok kırsal alanı istikametinde kaçmaya çalışacakları, "Habetkar" kod adlı Zamani Çakmak isimli teröristin kendi grubuyla ayrı bir yol ve yöntem izleyerek kaçmaya çalışacağı bilgisini verdi. Teröristlerin bu ifadeleri üzerine muhtemel kaçış bölgelerinde güvenlik kuvvetleri tarafından geniş kapsamlı önlem alındığı belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×