Nazımiye'deki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Nazımiye ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Nazımiye'deki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
23 Ağustos 2016 Salı 19:40

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde dünden itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, 22 Ağustos günü, saat 04.50 sıralarında Nazımiye ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarının sızma girişiminde bulduğu anımsatıldı.

Sızma girişimi sonrasında bölücü terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığı belirtilen açıklamada, "Nazımiye ilçe merkezinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün 15.30'da kaldırılmıştır. Bölgede teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi maksadıyla operasyonlara devam edilmektedir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, güvenlik güçlerince ilçe merkezindeki aramalarda, patlamamış roketatar mermileri ve el bombaları bulunduğu belirtildi.

Söz konusu patlayıcıların, gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan sonra güvenlik güçlerince kontrollü bir şekilde imha edildiği öğrenildi.

İlçede teröristler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada, bazı binalarda ve araçlarda da hasar oluştuğu kaydedildi.

Nazımiye ilçesine, sızmaya çalışan yaklaşık 30-40 kişilik bölücü terör örgütü mensubu, İlçe Emniyet Müdürlüğüne uzun namlulu silahlar ve roketatarla saldırıda bulunmuştu.

Çatışmada 1 asker şehit olmuş, 3 polis memuru yaralanmış, 2 terörist de etkisiz hale getirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×