Nazımiye'de sokağa çıkma yasağı

Terör örgütüyle yoğun çatışmaların yaşandığı Nazımiye'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Nazımiye'de sokağa çıkma yasağı
22 Ağustos 2016 Pazartesi 09:43

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde dün gece terör örgütü tarafından aynı anda hem polise hem de jandarmaya saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker şehit oldu. Tunceli Valiliği sabah saatlerinde aldığı bir kararla, Nazımiye ilçesi kent merkezinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Güvenlik kaynaklarınca, Nazımiye ilçesinde teröristlerce ilçe jandarma ve ilçe emniyet amirliğine eş zamanlı düzenlenen saldırının ardından, ilçe merkezinde ve çevresinde terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, örgüt mensupları tarafından patlayıcı madde yerleştirilmesi ihtimali ile yapılabilecek tuzaklamaların tespit edilerek imhası ve vatandaşların can güvenliğinin korunması maksadıyla ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Bu arada, ilçe merkezinde sabah saatlerinde başlatılan operasyonun, takviye birliklerin katılımıyla devam ettiği öğrenildi.

Nazimiye ilçesinde sabaha karşı terör örgütü mensupları tarafından ilçe jandarma ve ilçe emniyet amirliğine eş zamanlı düzenlenen saldırıda 1 asker şehit olmuş, 3 polis memuru da yaralanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×