Mardin, Şırnak ve Hakkari'de 23 PKK'lı öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığından, Mardin, Şırnak ve Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda dün 23 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi

Mardin, Şırnak ve Hakkari'de 23 PKK'lı öldürüldü
30 Mart 2016 Çarşamba 13:43

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin, Şırnak ve Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda dün 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde dünkü önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarda 14 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Operasyonda 25 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Şırnak'ta sürdürülen operasyonda ise 5 terörist etkisiz hale getirildi, 12 el yapımı patlayıcı kullanılamaz hale getirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlarda da 4 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, 2 terörist gözaltına alındı, 4 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Ayrıca operasyonda, 2 dragunov keskin nişancı tüfeği, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 3 tabanca, bol miktarda tıbbi malzeme, ilaç, çeşitli yaşam ve gıda maddeleri ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da sürdürülen operasyonlarda bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 347 oldu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde gerçekleştirilen yol aramasında ise bir el yapımı patlayıcı bulunarak kullanılamaz hale getirildi.

Öte yandan Kilis'te Suriye'den Türkiye'ye giriş yapmaya çalışan DAEŞ terör örgütü mensubu bir terörist gözaltına alındı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×