İki dişiyle doğan bebek şaşırttı

Dünyada yüzbinde bir gerçekleşen vakalardan biri Türkiye'de Nevşehir'de gerçekleşti. Nevşehir'de doğan bir bebek, iki dişi çıkmış halde dünyaya geldi

İki dişiyle doğan bebek şaşırttı
04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:49

Nevşehir'de dünyaya gelen bebeğin ağzındaki iki dişi, ailesi ve doktorları şaşırttı.

Nevşehir Devlet Hastanesinde gece saatlerinde doğum yapan Nazife Kıyga (23), "Miraç" adını verdiği bebeğinin ağzında iki dişi bulunduğunu fark etti.

Endişe ve şaşkınlığı bir arada yaşayan aile, doktorların kontrolünün ardından bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenince rahatladı.

Nevşehir Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Zeynep İbişoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, annenin ikinci doğumunu gerçekleştirdiğini ve bebeğin normal doğum yöntemiyle dünyaya geldiğini söyledi.

Bebeğin sağlıklı olduğunu ve anne sütü almasında hiçbir sakınca bulunmadığını aktaran İbişoğlu, "Miraç bebek 2 kilo 600 gram ve 48 santimetre boyunda dünyaya geldi. Dişli olarak bebeğin doğması yüzbinlerde bir gerçekleşen bir doğum, çok nadir görülen bir vaka. Bebeğin şu an iki dişi var ve çok sallandığı zaman emmede problem yaşatabileceği için çocuk hekiminin yanı sıra diş doktoruyla da görüşerek çekilmeleri gerekiyor. Çekilmemesi durumunda diş, soluk borusuna kaçarak çocuğun ölümüne neden olabilir." diye konuştu.

Anne Kıyga ise çocuğunun iki dişli doğmasından dolayı endişe ve şaşkınlığı bir arada yaşadığını belirterek, "Ailemizde görülen bir olay olmadığı için çok şaşırdık. Biraz da korkuyorduk. Babası da ilk karşılaştığında olayın etkisiyle şaşkınlık yaşadı. Ancak sağlık durumunun iyi olduğu söylenince rahatladık." dedi.

Nazife Kıyga, bebeğin adını da Miraç Kandili gecesi dünyaya gelmesinden dolayı "Miraç" koyduklarını da sözlerine ekledi.

Hastane yetkilileri, bugün yapılacak son kontrollerin ardından bebeğin dişlerinin diş hekimleri tarafından çekileceğini bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×