Çukurca'daki terör operasyon devam ediyor

Hakkari Çukurca kırsalında icra edilen "Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin" operasyonunun devam ettiği bildirildi

Çukurca'daki terör operasyon devam ediyor
04 Eylül 2016 Pazar 18:59

Hakkari Çukurca kırsalında icra edilen "Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin" operasyonunun devam ettiği bildirildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çukurca kırsalında, 3. Piyade Tümen Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde 1. Komando Tugayı, 2. Hudut Tugayı, jandarma özel harekat birlikleri, hava kuvvetleri, kara havacılık ve topçu birlikleri ile sürdürülen "Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin" operasyonu devam ediyor.

Operasyon kapsamında, bölücü terör örgütü mensuplarınca Türkiye sınırları içinde tesis edilmiş olan sözde Ertüş Kampı'nın (Kale Tepe, Hisar Dağı arkası, Ertüş köyü ve Uzundere bölgesini içeren alan) sabah itibarıyla teröristlerden tamamen temizlendiği belirtildi.

Arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü bölgenin tamamen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolüne geçmemesi için dün 200’e yakın teröristin bölgeye bizzat teröristbaşı Murat Karayılan tarafından sevk edildiği ancak ağır kayıp veren teröristlerin ölü ve yararlılarını da alarak Irak'ın kuzeyine kaçmak zorunda kaldığı ifade edildi.

Bölücü terör örgütü mensuplarının götürmeyi başaramadıkları teröristlerin cesetlerinin ise arazide durduğu, Kale Tepe'nin kontrolünü kaybetmelerinin teröristler arasında mücadelenin kaybedildiği yönünde yorumlara sebep olduğu bildirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin cesetlerinin, çatışma devam ettiği için alınmadığı öğrenildi.
Öte yandan, operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen sığınakta çok sayıda silah, mühimmat, yiyecek ve giyecek malzemesi, telsiz, bilgisayar, iki hilti, jeneratör, akü, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile muhtelif tıbbi malzeme ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×