Çocuğu darbeden esnaf: Çok pişmanım

Çocuğu darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlı Musa D, "Çok pişmanım, özür dilerim" dedi

Çocuğu darbeden esnaf: Çok pişmanım
11 Mart 2016 Cuma 18:49

İzmir'de küçük yaştaki çocuğu darbettiği iddiasıyla emniyette ifadesi alınan zanlı adliyeye sevk edildi.

Dün, Kemeraltı İpek Pazarı Caddesi'nde çevredeki iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan olayın ardından ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürülen Musa D'nin (36) buradaki işlemleri tamamlandı.

Musa D, "Kasten yaralama, küçük yaşta çocuğa kötü muamele, toplumda infial yaratmak, kendini koruyamayacak kişiye saldırı" gibi suçlamalarla İzmir Adliyesi'ne sevk edildi. Musa D, adliyeye getirilişi sırasında gazetecilerin "Vicdanınız sızladı mı?" sorusuna "Çok pişmanım, özür dilerim" şeklinde cevap verdi.

Bu arada, adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Musa D.'nin kayınbiraderi Hasan Gündüz, yaşanan olayın tasvip edilecek bir tarafın olmadığını ancak çocuğun çevresinde "yaramaz" bir çocuk olarak bilindiğini söyledi.

Musa D'nin de 4 çocuk babası olduğunu hatırlatan Gündüz, motosikletiyle giden eniştesinin, çocuk tarafından şapkasının alınması üzerine dengesini kaybettiğini, bu sırada hamile bir kadına çarpma tehlikesi geçirmesi üzerine kendisini kaybettiğini ve çocuğun peşinden giderek üzücü olayın yaşandığını öne sürdü. Gündüz'ün açıklaması esnasında, çevredeki bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Dün, tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda seyyar satıcının, kovalayarak yakaladığı çocuğu havaya kaldırıp yere fırlatması ve çevredekilerin duruma tepki göstermesi, iş yerinin güvenlik kamerasına yansımıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×