Cizre sokaklarındaki molozlar kaldırılıyor

PKK mensuplarından temizlenen Cizre sokaklarındaki barikatlar ve molozlar güvenlik güçleri tarafından iş makineleriyle kaldırılıyor

Cizre sokaklarındaki molozlar kaldırılıyor
13 Şubat 2016 Cumartesi 12:29

Şırnak'ın Cizre ilçesinde hayatın normale dönmesine yönelik çalışmalar kapsamında, teröristlerce oluşturulan barikatlar iş makineleri yardımıyla kaldırılıyor.

Cizre'de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik düzenlenen "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" sona erdi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 59 günün sonunda başarıyla tamamlanan operasyonun ardından ilçede detaylı arama çalışmaları başladı.

Güvenlik güçleri, operasyon kapsamında ilçede teröristlerce oluşturulan ve el yapımı patlayıcılarla tuzaklanan çok sayıda barikatı kaldırdı, çukurları kapattı.

Arama tarama çalışmalarının devam ettiği ilçede bir taraftan da hayatın en kısa sürede normale dönmesine yönelik çalışmalara hız verildi. Yıkılan binalarda, hasar oluşan cadde ve sokaklarda hafriyat çalışmaları sürerken barikatlar da güvenlik güçlerinin kontrolü altında iş makinelerince kaldırılıyor.

"TERK ETTİKLERİ EVLERİ ATEŞE VERDİLER"

Operasyonun tamamlanmasıyla terör örgütü üyelerinin ilçeye verdiği zarar da ortaya çıktı. Evleri, okulları ve camileri mevzi olarak kullanan teröristler, terk ederken bu yapıların birçoğunu ateşe verdi.

Evler arasında duvarları yıkarak geçişi sağlayan teröristlerin, güvenlik güçlerine ateş açmak için binalarda delikler oluşturdukları görüldü.

Nur Mahallesi'ndeki Hacı Abdurrahim Camisi'ni mevzi olarak kullanan teröristlerin buradan sokağa kadar uzanan evlerin de duvarını kırarak atış yeri oluşturduğu tespit edildi. Cami içinde mevzilenen teröristlerin güvenlik güçlerine ateş açmak için caddeye kadar uzanan evlerin 6 duvarını kırarak kendileri için alanlar oluşturduğu belirlendi.

Bölücü terör örgütü üyelerinin cadde ve sokaklara yerleştirdiği çok sayıda el yapımı patlayıcı ile evlere tuzakladığı bombaların da imha edildiği bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×