Artvin'deki saldırı Tunceli'de protesto edildi

Artvin'in Şavşat ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırı memleketi Tunceli'de protesto edildi

Artvin'deki saldırı Tunceli'de protesto edildi
25 Ağustos 2016 Perşembe 20:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'in Şavşat ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırı memleketi Tunceli'de protesto edildi.

CHP Tunceli İl Başkanlığının organizesinde Seyit Rıza Meydanı'nda bir araya gelen grup adına basın açıklaması yapan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Dersim'in onuru, yiğit evladı Kemal Kılıçdaroğlu'na terör örgütlerince düzenlenen haince suikast saldırısını protesto etmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Terör saldırısını kınadıklarını ifade eden Erol, "Buradan şunu söylemek istiyorum; hangi terör örgütü olursa olsun, hangi çakal olursa olsun, hangi it olursa olsun Kemal Kılıçdaroğlu'nun saçının bir tüyüne zarar verene bu ülkeyi dar ederiz. Çünkü biz tarih boyunca her türlü zulmü görmüş, her türlü katliamı görmüş bir toplumuz. Asla ve asla yeni bir kurban vermeyeceğiz ve verdirtmeyeceğiz." dedi.

"Saldırının CHP'nin konvoyuna düzenlenen bir saldırı olmadığını ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimliğine ve şahsına yapılmış bir saldırı olduğunu" ifade eden Erol, şunları söyledi:
"Bu ülkede laik cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını, Mustafa Kemal'in inancını savunmak suçsa ve ölüm nedeniyse her Dersimli buna Kemal Kılıçdaroğlu gibi hazırdır ve hazır olacaktır. Dersim'den Kılıçdaroğlu'na mesaj veriyoruz. Hiç kendinizi üzmeyin, kim ne yapmak isterse istesin sizin sütünüz temiz, Ehlibeyt soyundansınız. Hiçbir düşman size yanaşamaz ve yanaşmasına da müsaade etmeyeceğiz."
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×