Ankara 8 yaşındaki Serdal arıyor

Ankara'da kaybolan 8 yaşındaki Serdal için İmrahor deresinde yapılan aramalardan bir sonuç alınamadı.

Ankara 8 yaşındaki Serdal arıyor
15 Nisan 2016 Cuma 15:01

Ankara'da dün öğle saatlerinde kaybolan ilköğretim 2'nci sınıf öğrencisi Serdal Kandemir için başlatılan su altı arama çalışmasında herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Çankaya ilçesindeki İmrahor Mahallesi'nde ikamet eden Özbirlik İlkokulu öğrencisi 8 yaşındaki Kandemir'in, dün okuldan çıktıktan sonra evine dönmemesi üzerine başlatılan arama çalışmaları, görgü tanıklarının beyanları doğrultusunda İmrahor Deresi civarında yoğunlaştırıldı.

Dün geceden beri Başbakanlık AFAD, itfaiye ve su altı arama-kurtarma ekiplerinin katıldığı çalışmalar, bugün de devam etti, çalışmalarda dedektör köpek de kullanıldı.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren ekipler, İmrahor Deresi'nin geçtiği 5 metre genişliğinde ve yaklaşık 100 metre uzunluğundaki kapalı kanalda arama çalışmalarını sürdürdü.

Akıntının hızı nedeniyle zorluk yaşanması üzerine ASKİ ekipleri, derenin ağzını iş makineleriyle kapattı. Ardından su altı arama-kurtarma ekipleri, kum, çakıl ve balçıkla kaplı kısma girdi ancak çalışmalar sonuç vermedi.

Eller ve kancalarla sürdürülen çalışmaların tamamlanmasının ardından dere ağzı, 1,5 saat sonra taşkın tehlikesi nedeniyle tekrar açıldı. Çalışmaları takip eden kayıp çocuğun ailesi, yetkililerden bilgi aldı.

ARAMALAR DEVAM EDECEK

Gazetecilere açıklama yapan Ankara İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma Amiri Yavuz Kökten, dün akşamki ihbarın ardından olay yerine gelerek, ilk dalışı gerçekleştirdiklerini söyledi. Kökten, "Bazı yerlerden şüpheleniyorduk, bugün de yukarıdan suyu kesmek suretiyle o bölgelere de baktık ve hiçbir olaya rastlayamadık." diye konuştu.

Aranması gereken tüm yerlere bakıldığını vurgulayan Kökten, "Hiçbir bulguya rastlayamadık ama kıyı aramalarımız devam edecek." ifadesini kullandı. Arama çalışmaları kapsamında yaklaşık 2 kilometrelik alanın tarandığını bildiren Kökten, "Dalış olayını kestik, dalınacak bölge bırakmadık, her bölgeye dalındı ve bakıldı." bilgisini paylaştı.

"Bundan sonra ne olacak?" sorusu üzerine Kökten, "Şu anda su birden bırakılacak, bırakıldıktan sonra çocuğun, tünelin kapaklarının ağzına doğru çıkma ihtimali var." yanıtını verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×