70 kaleşnikof, 6 biksi, 5 nişancı tüfeği...

Diyarbakır'da Kaynartepe Mahallesi'ndeki operasyonda keskin nişancı silahı ile çok sayıda ilaç ve yaşam malzemesi ele geçirildi

70 kaleşnikof, 6 biksi, 5 nişancı tüfeği...
20 Mart 2016 Pazar 12:09

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kaynartepe Mahallesi'ndeki operasyonda keskin nişancı silahı ile çok sayıda ilaç ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda bir hafta içinde 70 kalaşnikof ile bunlara ait 57 bin fişek, 6 Biksi makineli tüfeği, 5 keskin nişancı tüfeği, 91 el bombası ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kaynartepe Mahallesi'ndeki operasyon sürüyor.

Güvenlik güçleri, son bir haftada 70 kalaşnikof ile bunlara ait 57 bin fişek, 6 Biksi makineli tüfeği ile 45 bin fişek, 5 keskin nişancı tüfeği ile bu tüfeklere ait 500 fişeğin yanı sıra 10 roketatar, 91 el bombası, 22 el yapımı patlayıcı, bomba yapımında kullanılan 18 çuval kimyasal toz ve çok sayıda malzeme ile bir miktar kubar esrar ele geçirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×