STK'lardan teröre karşı birlik çağrısı

Ankara'da toplanan bazı sivil toplum kuruluşları 'teröre karşı birlik' çağrısı yaptı

STK'lardan teröre karşı birlik çağrısı
18 Haziran 2016 Cumartesi 13:20

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı olan bu milletin ekmeği ile beslenen memur, akademisyen, aydın ve bütün sivil toplum kuruluşlarını teröre karşı insanlığın ve devletimizin kamu düzenini sağlamaya yönelik tedbirlerinin yanında olmaya çağırıyoruz." dedi.

Başkentte bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, "Teröre karşı birlik ve dayanışma" konulu basın açıklaması yaptı. Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, Balkan Göçmenleri İktisadi Vakfı, Türkmen Alevi Bektaşi Derneği, Bulgaristan Göçmenleri Derneği, Batı Trakya Türkleri Derneği, Türk-Makedon Dostluk Derneği adına konuşan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tarihinin "En ağır ve hain" saldırılarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Planlı, programlı şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve milletine yapılan terör saldırılarını lanetlediklerini vurgulayan Özdemir, teröre ve teröristin amacına destek veren her türlü fikir, davranış ve hareket tarzlarını da kınadıklarını bildirdi.

Özdemir, "Sömürgeci emperyalist devletlerin maşası eli kanlı canileri daha da coşturmak için seferber olan propagandacıları, basın kılıfı ardına saklanarak, teröristi masum göstermeye çalışan günümüzün besleme yazarları, bu hainlere ağıt yakan sözde siyasetçileri, akademik kılıf altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletini hedef alan terörist eylemlerin tarafları olanları esefle gözlüyoruz." ifadesini kullandı.

Teröre karşı birlik çağrısında bulunan Özdemir, şöyle konuştu:
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı olan bu milletin ekmeği ile beslenen memur, akademisyen, aydın ve bütün sivil toplum kuruluşlarını teröre karşı insanlığın ve devletimizin kamu düzenini sağlamaya yönelik tedbirlerinin yanında olmaya çağırıyoruz. Bize bu demokrasi ve insan hakları nutukları atan emperyalist ülkelerin kendi ülkeleri söz konusu olduğunda yaptıkları gibi Türkiye'nin de teröre destek olanları enterne etmesi, cezalandırması ve hatta vatandaşlıktan çıkartarak, tüm kamu haklarından yoksun bırakması en tabii hakkı ve görevidir."
Özdemir, açıklamasında terörle mücadelede devletin yanında olduklarını vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×