Mahmutbey, İstanbullunun çilesini bitiremedi

Serbest Geçiş Sistemi'nin başladığı Mahmutbey Gişelerde trafik bu sabah saatlerinde biraz akıcı gözükmesine rağmen, akşam saatlerinde her iki yönde de bugün büyük bir yoğunluk yaşandı

Mahmutbey, İstanbullunun çilesini bitiremedi
21 Kasım 2016 Pazartesi 20:22

Sonhaberler | Haber Merkezi 

İstanbul trafiğinin en yoğun yaşandığı noktalardan Mahmutbey gişelerde serbest geçiş sisteminin uygulamaya alınması trafik yoğunluğunu azaltmaya yetmedi. İstanbul genelinde bugün yoğun olan trafik Mahmutbey gişelerinde de kendini iyice hissettirdi. Mahmutbey gişelerindeki yoğunluğun hafta içi de devam edeceği ise henüs bilinmiyor. 

Bağcılar'dan gişelere kadar olan 4-5 kilometrelik yol, saat 16.00 itibariyle ancak 40-45 dakikada geçilebildi.Serbest geçiş sistemine geçilmesiyle bölgede trafiğin yüzde 30 oranında rahatlaması bekleniyordu.

Ancak sabah saatlerinde Mahmutbey'de gişelerin kaldırılarak elektronik serbest geçiş sisteminin uygulanmaya başlanması trafik yoğunluğunu azaltmıştı.Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) geçiş güzergahındaki Mahmutbey Gişeleri'nde oluşan trafik yoğunluğunu önlemek için elektronik serbest geçiş sistemine geçildi.

Uygulamanın devreye alınmasıyla haftanın ilk iş gününde, bölgede trafiğin rahatlattığı görüldü.

Çift yönlü olarak hayata geçirilen uygulama kapsamında sürücüler, otoyolda 4 şerit üzerine kurulan sistemden geçiş yapıyor.Sürücüler, yıkım çalışmalarına gelecek günlerde başlanacağı belirtilen gişelerden rahat bir şekilde geçerek yollarına devam ediyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×