Yılma Durak: Polislerin tutuklanması insani ve ahlaki değil

Yolsuzluk soruşturmalarının görevli polislerinin gözaltına alınmasına, Doğu’nun Başbuğu olarak bilinen Ülkücü kanaat önderi Yılma Durak tepki gösterdi. 17 ve 25 Aralık operasyonlarından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın psikolojik...

Yılma Durak: Polislerin tutuklanması insani ve ahlaki değil
25 Temmuz 2014 Cuma 10:38

Yolsuzluk soruşturmalarının görevli polislerinin gözaltına alınmasına, Doğu’nun Başbuğu olarak bilinen Ülkücü kanaat önderi Yılma Durak tepki gösterdi. 17 ve 25 Aralık operasyonlarından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın psikolojik savaş yürüttüğünü söyleyen Durak, “Polis darbe yapacaktı iddialarına gülünür. Günahtır, sahur öncesi insanları alıp götürüyorsunuz. Bu insanların propagandası ile methiyeleri ile iktidar oldun. Şimdi tutup bunları sıkıntıya sokuyorsun. Bu, insani değil, ahlaki değil.” dedi.

Durak, Cihan’a yaptığı açıklamada, yolsuzluk soruşturmalarının görevli polislerinin gözaltına alınmasını değerlendirdi. “Polisler, paralel yapının mensupları” iddiaları gerekçe gösterilerek gözaltına alınmalara tepki gösteren Durak, “Başbakan, ‘Bunlar darbe yapacak engelledik’ diyor. Buna gülünür. Bütün millet gülmelidir de. Bunların iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Günahtır, insanları sahur öncesinde alıp götürüyorsunuz. Bunlar mütedeyyin insanlar. Sen bu insanların propagandası ile methiyeleri ile iktidar oldun. Şimdi tutup bunları sıkıntıya sokuyorsun. Bu insani değil, ahlaki değil. Öyle görüyorum, öyle kabul ediyorum.” diye konuştu.

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun giderek kötüleştiğine işaret eden Durak, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından çok enteresan gelişmelerin yaşandığına dikkat çekti. Yolsuzluk operasyonlarının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yakınları ile birlikte yargılanmamasının endişesini taşıdığını öne süren Durak, “Hırsız, ev sahibinden daha çok bağırarak kendisini haklı çıkarmaya çalışmaktadır. Bu psikolojik savaştır. Bu psikolojik savaşa dikkat etmek lazım.” uyarısında bulundu.

“Paralel yapı, polisin içerisinde, devletin içerisinde yapılanma” gibi söylemlerle, darbe yapıldığı iddialarının gündeme getirildiğini hatırlatan Durak, “Bu darbenin asker ayağı var mı? Darbeyi 100 tane mi polis yapacak. 100 tane polisin darbe yapacağı iddiasına gülünür. Asker ayağı yok.” diyerek, iddiaların mesnetsiz olduğuna dikkat çekti.

Durak, Başbakan Erdoğan’ın, operasyonlar ile AK Parti tabanında kendisini haklı çıkarmak için olağanüstü yanlışlar yaptığını kaydederek, “Bunlar geri tepen silahlardır. Bunlar kendisine dönecektir.” vurgusunu yaptı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×