Yayla yolunda bakım onarım başladı

Olumsuz kış şartları ve yoğun trafik nedeni ile bozulan Zorkun yayla yolunda bozulan yerlerde bakım onarım işlemlerine başlandı. Yayla mevsiminin başlaması ile nüfus yoğunluğu en üst seviyeye ulaşan; Ürün, Ayvalı, Olukbaşı, Fenk, Mitisin...

Yayla yolunda bakım onarım başladı
15 Temmuz 2014 Salı 15:08

Olumsuz kış şartları ve yoğun trafik nedeni ile bozulan Zorkun yayla yolunda bozulan yerlerde bakım onarım işlemlerine başlandı.

Yayla mevsiminin başlaması ile nüfus yoğunluğu en üst seviyeye ulaşan; Ürün, Ayvalı, Olukbaşı, Fenk, Mitisin ve Zorkun Yaylalarına ulaşım hizmeti sağlayan 19 kilometre uzunluğundaki Zorkun Yaylası yolunda, kış koşullarının etkisiyle meydana gelen bozulmalar onarılmaya başlandı.

Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Ulaşımda meydana gelen bu sıkıntıları ortadan kaldırmak ve halkımızın konforlu bir şekilde yaylalara ulaşımını sağlamak amacıyla kış aylarında yolda oluşan bozulmalardan dolayı ulaşımda yer yer zorluklar yaşanmaktaydı. Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu’ nun talimatıyla Osmaniye Belediyesi ile İl Özel İdaresi arasında yapılan koordinasyonla çalışma başlatıldı. Söz konusu yolda meydana gelen bozulmaların önlenmesi ve tamiri amacıyla, 7 Temmuz 2014 tarihi itibariyle asfalt kaplama bakım ve onarım çalışmalarına başlanmış olup, en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacaktır." denildi.

Çalışmalar kapsamında, İl Özel İdaresi tarafından 2 adet greyder, 8 kamyon, silindir, kanal kazıcı ve yükleyici görevlendirilirken, Osmaniye Belediyesi tarafından ise sıcak asfalt malzemesi temini silindir sağlandı. Şu ana kadar bin ton sıcak asfalt yama uygulaması yapılmış olup, toplamda 3 bin ton sıcak asfalt yama uygulaması yapılmak suretiyle çalışmaların tamamlanacağı belirtildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×