YAFEM ekiplerinden Başkan Salman’a ziyaret

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(YAFEM) tarafından bu yıl 17.si düzenlenen festivale katılmak için şehre gelen ekiplerin temsilcileri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.Festival ekiplerini tanıtan...

YAFEM ekiplerinden Başkan Salman’a ziyaret
22 Temmuz 2014 Salı 15:48

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(YAFEM) tarafından bu yıl 17.si düzenlenen festivale katılmak için şehre gelen ekiplerin temsilcileri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

Festival ekiplerini tanıtan ve organizasyon hakkında bilgiler veren YAFEM Başkanı Özer Koyuncu, festivale 15 ülkeden 330 folklorcu ve 35 gazeteci ile şairin katıldığını söyledi. Koyuncu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ekiplere hoş geldiniz diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman şunları söyledi: “Sizleri Yalova’da ağırlamaktan çok mutluyum. YAFEM bende özel yeri olan sayılı dernekten bir tanesi. Ben STK’ları ve dernekleri önemseyen biriyim. YAFEM ile yurtdışına gitme imkânım oldu. Romanya’dan çok güzel anılarla ayrılmıştım. Birçok coğrafyaya yayılmış biz Türkleri bir araya getiren YAFEM’in misyonunu önemsiyorum. Her sene yeni güzelliklerle devam eden festivale bundan sonra elimden gelen katkıyı sağlamaya hazırım. YAFEM’i anlamak için en güzel yer ve dönem Yalova değil, onlarla beraber yurt dışında organizasyona katılmaktır.”

Başkan Salman ziyaretin sonunda ekiplerin yöresel hediyelerini kabul ederken her temsilciye Türk bayrağı hediye etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×