Şerife Boz o gece de köprüdeydi

Kamyonuyla direnişin sembolü olan Şerife Boz, 15 Temmuz gecesi de,Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeydi

Şerife Boz o gece de köprüdeydi
03 Ağustos 2016 Çarşamba 12:11

 Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ertesi gün beraberindekileri kamyonla Taksim'e götürürken çekilen fotoğrafıyla simgeleşen ve Başbakan Binali Yıldırım'ı da bu davranışıyla duygulandıran Şerife Boz, 15 Temmuz gecesi de eşi, çocukları ve torunlarıyla darbeye karşı durdu.

Taksim Meydanı'nda 16 Temmuz'da seyir halindeyken kamyonda çekilmiş görüntüyle Türkiye'nin gündemine oturan Şerife Boz'un (50), darbe girişiminin yaşandığı gece de eşi ve torunlarıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne gittiği ortaya çıktı.

AA muhabirinin köprüde çektirdiği fotoğrafına ulaştığı Boz, darbe girişiminden, eşiyle evde televizyon seyrederken haberdar olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine ilk önce eşi Şenol Boz'un sokağa çıktığını, kendisinin de refleks olarak çocuk ve torunlarıyla evden çıktığını belirten Boz, "Hiç kendimde değildim. Evden tekbir getirerek çıkmışım. O esnada, farkında olmayarak, kendime de vurduğumdan ellerim ve parmaklarım şişti. 2 gün kendime gelemedim, hastalandım." dedi.

  "HER ŞEYİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK, ALLAH'IN İZNİYLE ORAYA GİTTİK"

Boz, darbe girişiminin yaşandığı gece Levent'teki evlerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar yürüdüklerini, yol boyunca da salavat ve tekbir seslerini duyan komşularının arkalarından köprüye kadar geldiklerini ifade etti.

Köprü girişinde tankları gördüğünü ve o gece sabahın ilk ışıklarına kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde darbe girişimine karşı beklediklerini aktaran Boz, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Böyle bir şey olacağını hiç sanmamıştım. Köprüde ağladığımız zamanlarda oldu. Üzerimize kurşun muydu, neydi onlar da yağıyordu. Boğaziçi Köprüsü daha çok yoğundu. Çok korktum ama yine de gözümüze korku gelmedi. Her şeyi göz önüne alarak, Allah'ın izniyle oraya gittik."

Boz, bekleyişleri esnasında torunlarından birisinin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün ayaklarından birine "Yok öyle yağma, bırakmayız" yazdığını ve o yazının altında eşi Şenol Boz ve torunu Enes Mahmut Tepeyurt ile fotoğraf çektirdiklerini dile getirdi.

  "ÖLSEM ÜZÜLMEZDİM"

Şerife Boz'un eşi Şenol Boz (58) ise darbe girişimine ve darbecilere ilişkin, "Allah bunların belasını versin. Allah bunları perişan etsin. Cenab- Allah bir defa bunlara bu fırsatı vermesin. Bu darbe falan değildi. Bu Türkiye'yi parçalamak içindi." ifadelerini kullandı.

Torun Enes Mahmut Tepeyurt (10) ise 15 Temmuz gecesi dedesi ve ananesi ile sokaklara çıktıklarını belirterek, "Köprüye yaklaştığımızda, 'Köprüde çatışma var' dediler. Ben de ağlamaya başladım. O gece hep tekbirler getirdik. Ölsem üzülmeyecektim. F-16 uçaklarının köprüden alçak geçişleri esnasında çok korktum." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×