Şehit babası, Başbakan’a 1 kilo kına gönderdi

Eski Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ramazan Bayramı'nda kullanması için evinin adresine 1 kilo kına gönderdi. Kırıkkale PTT'sine giden Gencer'in PTT kargo ile göndermek istediği kınayı görevliler...

Şehit babası, Başbakan’a 1 kilo kına gönderdi
14 Temmuz 2014 Pazartesi 14:58

Eski Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ramazan Bayramı'nda kullanması için evinin adresine 1 kilo kına gönderdi. Kırıkkale PTT'sine giden Gencer'in PTT kargo ile göndermek istediği kınayı görevliler önce almak istemedi, ancak daha sonra kabul etti. Kına göndermesi sırasında Gencer'e eşi Nebahat Gencer de destek verdi.

Eski Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer, 1994 yılında Miraç gecesinde şehit düşen Astsubay Serhat Gencer’in babası ve 2008 yılında Bingöl'ün Genç ilçesinde şehit düşen Üsteğmen Serkan Gencer'in amcası. PTT önünde açıklama yapan Mehmet Gencer, adetlerine göre kendilerinin mutlu günlerinde kına yaktıklarını, Başbakan’ın işlerinin yoğun olduğunu, mutlu gün olan Ramazan Bayramı'nda kına yakması için gönderdiğini söyledi. Kınayı geçen sene Hacca gittiğinde Mekke’den getirdiğini açıklayan Gencer, "Kına sünnettir diye kafasına ve ayaklarına yakmasın, sadece ellerine yaksın." dedi.

Kendilerinde adet olduğunu, evlenen gelin ve dama, askere giden gence ve çok sevinçli olduklarında kına yakıldığını açıklayan Gencer, "Her insana kına yakmaz nasip olmaz. Mesela Tayyip Bey'in oğlu Bilal’e testis kanseri teşhisi konularak, çürük raporu verilerek askere gidememişti. Onun o haline üzülüyorum. Yazık, askerlik yapmadı ve asker kınası yakılamadı." diye konuştu. Gencer, "Sakın yanlış anlaşılmasın. Çok iyi niyetli samimi, art niyetsiz olarak, kalbimde en ufak bir kin ve nefret olmadan kınayı gönderiyorum. İnşallah yanlış anlamaz çünkü bizler içi dışı bir, ayna gibi insanlarız. Bize bakan kendisini görür." diye ekledi.

Erdoğan’ın PKK’ya büyük tavizler verdiğini söyleyen Gencer, "Bu tavizler karşısında şehit ailelerini iş vadiyle susturduklarını sanıyorlar. Şehit ailelerinden eğer hala sesini çıkartıp karşı çıkan olursa 'nasıl olsa devletin gücü elimizde, onlara uyduruk dava açarak sustururuz' diyorlar. Mesela bana açtığı dava gibi. Fakat ben Allah'tan başka kimseden korkmuyorum ve çekinmiyorum." ifadesini kullandı.

Çözüm sürecine de değinen Gencer, şunları söyledi: "O kadar ilginç şeyler oluyor ki çocuklar kaçırılıyor, Sayın Başbakan çocukları getirin diye BDP’ye sesleniyor. Yoksa B ve C planımız var diyor. Selahattin Demirtaş da diyor ki senin B planın gidip Apo’ya yalvarmak, C planın da gidip tekrar Apo’ya yalvarmaktır diyor, Sayın Başbakan’ın sesi çıkmıyor."

BAŞBAKAN, ŞEHİT BABASI GENCER'İ MAHKEMEYE VERMİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Kasım 2013 tarihinde Diyarbakır’da Şivan Perwer ile yaptığı kucaklaşmanın ardından basın açıklaması yapan şehit babası ve eski Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer tepkisini dile getirmişti. Başbakan da kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile Gencer'i mahkemeye vermişti.

Gencer ile ilgili hakaret davasının 2. duruşması geçen hafta Kırıkkale Adliyesi'nde görülmüş, bir sonraki duruşma 9 Ekim 2014 tarihine ertelenmişti. Gencer, duruşma çıkışında yaptığı açıklamada, "Sayın Başbakan şehit babasına dava açtığı için herhalde sevinçlidir diye düşünüyorum. Bundan dolayı da bir kilo kına alıp göndereceğim." demişti. CİHAN

Şehit babası, Başbakan’a 1 kilo kına gönderdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×