Sait Çürükkaya Bingöl'de toprağa verildi

Musul'da DAEŞ operasyonları sırasında yaralandıktan sonra hayatını kaybeden eski PKK'lı Sait Çürükkaya memleketi Bingöl'de toprağa verildi. Çürükkaya, Peşmerge'de askeri eğitmenliği yanı sıra mayın temizliği uzmanlığı yapıyordu

Sait Çürükkaya Bingöl'de toprağa verildi
08 Kasım 2016 Salı 16:34

Sonhaberler / Haber Merkezi

Irak'ta devam eden Musul operasyonu kapsamında, Başika bölgesinde, IŞİD’in tuzakladığı mayınları temizlerken meydana gelen patlamada ağır yaralanan, tedavi gördüğü Almanya’da ölen terör örgütü PKK’nın eski yöneticilerinden Peşmerge gönüllü komutanı Sait Çürükkaya’nın cenazesi, Bingöl’de toprağa verildi. Çürükkaya’nın cenazesine, yakınlarının yanı sıra HDP Van Milletvekili Adem Geveri de katıldı.

Başika bölgesinde IŞİD’ten alınan bölgelerdeki mayınları temizlerken meydana gelen patlama sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Almanya’da yaşamını yitiren ’Doktor Süleyman’ kod adlı eski PKK’lı, Peşmerge gönüllü komutanı Sait Çürükkaya’nın cenazesi dün Irak’ın Erbil kentinde yapılan törenden sonra Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirildi. Dün gece memleketi Bingöl merkeze bağlı Dikköy Köyü’ne getirilen Çünükkaya’nın cenazesi, ailenin isteği üzerine sabah saatlerinde toprağa verilmek üzere köy camisine getirildi.Sabah saatlerinde köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından yüzlerce kişinin katılımıyla omuzlarda taşınan Çürükkaya’nın cenazesi, önce köy içerisinde bulunan ailesinin evine getirildi. Cenaze daha sonra slogan ve alkışlarla mezarlığa götürüldü. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrakları taşındı.

Cenazeye, Sait Çürükkaya’nın köylüleri ve akrabalarının yanı sıra Irak’taki bazı siyasi partilerin temsilcileri ve HDP Van Milletvekili Adem Geveri de katıldı. Ardından cenaze köy mezarlığında toprağa verildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ÇAKIR - 2 yıl önce
Bu terörist hangi devlete hizmet ettiyse o devlette gömülmeliydi.Ey yetkililer bu pislikle güzel vatanımızın şehit kanıyla sulanmış tertemiz topraklarını kirletmeyelim !!!
Avatar
Tarafsız - 2 yıl önce
Saçmalama. Bu memleket bütün TÜrkiye vatandaşlarınınındır.