Pazaryolu'nda gönül elçileri anlatıldı

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın eşi Özden Altıparmak'ın himayelerinde başlatılan “Gönül Elçileri Projesi Pazaryolu'nda gerçekleştirildi.

Pazaryolu'nda gönül elçileri anlatıldı
25 Nisan 2014 Cuma 18:53

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın eşi Özden Altıparmak'ın himayelerinde başlatılan “Gönül Elçileri Projesi Pazaryolu'nda gerçekleştirildi.

    İlçe’nin en kalabalık mahallesi Konakyeri'’nde yüze yakın anne, anne adayları, babaanne ve anneannelerin buluştuğu toplantı anlamlı görüntülere sahne oldu. Eğitimde kaliteyi artırma, tüm kesimlerin desteğini alma, farkındalık oluşturma ve geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyebilme adına Kaymakam Ayhan Terzi'nin eşi Gökçe Terzi söz konusu mahallenin bütün kadınlarıyla Konakyeri'nde buluştu. Terzi, Gönül Elçileri Projesi'nin gerekliliğini kadınlara anlattı. Toplantıda çocukların eğitimi konusunda kadınlarla karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Yapılacak projelerde eğitim açısından iyi bir anne olabilme konusunda gerekli hususlar üzerinde önemle duruldu.

    Gökçe Terzi, iyi bir anne olabilmenin, çocukların gelişim döneminde önemli olduğunu ve bu süreçte annenin bu riski iyi yönetmek, olumlu davranış kazandırmak ve öğretmenlerle de işbirliği içinde olması gerektiğini vurguladı. Terzi anneanne ve babaannelerden de torunlarıyla yakından ilgilenmelerini ve ders verici masal, hikâye anlatmalarının çocuğun eğitimi konusundaki öneminden bahsetti.

    Annelerin çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını, bütün anne ve anne adaylarına her konuda destek vereceklerini ifade eden Gökçe Terzi konuşmalarının devamında periyodik olarak öğrencilerin, ailelerinin öğretmen ve idareciler tarafından ziyaret edileceğini sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×