Operasyon, Meclis’teki tansiyonu yükseltti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, TBMM Genel Kurulu’nda tansiyonun yükselmesine sebep oldu.

Operasyon, Meclis’teki tansiyonu yükseltti
18 Aralık 2013 Çarşamba 18:03

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, TBMM Genel Kurulu’nda tansiyonun yükselmesine sebep oldu. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, polis müdürlerinin görevden alınmasını darbe olarak yorumladı. Özcan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise “Sonuna kadar gidilsin, bu işin peşindeyiz.” dedi.

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri devam ederken zaman zaman tansiyon da yükseldi. Genel Kurul’daki görüşmelere İstanbul’da başlayan operasyon damgasını vurdu. Muhalefet vekilleri, iktidarı, operasyonun üstünü örtmekle suçladı. İktidar partisinin temsilcileri ise operasyon üzerinden partilerine karşı bir suikast yapıldığını öne sürdü.

Genel Kurul’da konuşma yapan CHP Grup Başkanvekili Tanju Özcan, “Bu soruşturmada rüşvet var, yolsuzluk var, kara para aklama var. İktidar bakanlarından bir tanesi çıkıp, ‘Yok böyle bir şey’ demedi. Başbakan, bakanları görevden almadı, bakanlar alınmaması gereken polis müdürlerini görevden aldı. Bunun adı darbedir, böyle bir şeyi dünyada duydunuz mu? Allah’ınızı severseniz, Başbakan’a, ‘Bu bakanlar hala neden görevde?’ diye söyleyin.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özcan, konuşurken, AK Parti sıralarından Mehmet Metiner, zaman zaman kürsüye laf attı. Başkanvekili Meral Akşener, vekillere müdahalede bulunmamaları konusunda sık sık uyarıda bulundu.

Daha sonra partilerine sataşma olduğu gerekçesiyle söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “AK Parti olarak diyoruz ki sonu nereye kadar giderse gitsin bu işin peşindeyiz.” dedi. Emniyet Genel Müdürü’nün, polislerin görevden alınmasına ilişkin yaptığı açıklamayı hatırlatan Ünal, operasyon üzerinden partilerine yönelik suikast yapıldığını ileri sürdü.

Ünal’ın konuşmasıyla birlikte Genel Kurul’da karşılıklı laf atmalar devam edince Başkanvekili Meral Akşener, "Gerçekten alay edilmiş hissediyorum kendimi." diyerek, birleşime 10 dakika ara verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×