MHP adayı Kazanç: Yeşil ve yaşanabilir Palandöken oluşturacağız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Palandöken Belediye başkan adayı Ahmet Kazanç, seçilmesi halinde yeşil ve yaşanabilir bir ilçe oluşturacaklarını söyledi.

MHP adayı Kazanç: Yeşil ve yaşanabilir Palandöken oluşturacağız
15 Mart 2014 Cumartesi 16:33

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Palandöken Belediye başkan adayı Ahmet Kazanç, seçilmesi halinde yeşil ve yaşanabilir bir ilçe oluşturacaklarını söyledi.

Mahalli seçimler öncesinde mahalle, esnaf ve köy ziyaretlerini devam ettiren Ahmet Kazanç, seçmenlerinden ilgisinden memnun. Erzurum il genelinde ve Palandöken'de iddialı olduklarını ve belirten Kazanç, başkanlık mazbatasını aldıktan hemen sonra modern ve yeşil bir Palandöken için çalışma başlatacaklarını dile getirdi. Türkiye'nin ve dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapan Palandöken ilçesinin mevcut görünümüyle içler acısı halde olduğunu kaydetti. Yeşil ve yaşanabilir bir ilçe oluşturmak için çok sayıda proje geliştirdiklerine değinen MHP'li Kazanç, "Çevre ve peyzaj mühendisleriyle çalışıyoruz. Beton yığını haline gelmiş binaların birbirine geçtiği bir Palandöken de maalesef yeşil alan az. Modern bir görünümden yoksun olan ilçede sokak ve caddeler pislikten, bakımsızlıktan geçilmiyor. Göreve seçildikten hemen sonra Türkiye'nin en yeşil ve modern bir ilçesini el birliğiyle oluşturacağız. İlçemizdeki her boşluğu yeşillendireceğiz. Çocuk oyun parkları, dinlenme ve yürüyüş parkları yapacağız. Sessiz şehir, huzurlu asude bir Palandöken özlemine son vereceğiz" dedi.

YILDIZLI OTEL SAYISI ARTACAK

Kış olimpiyatlarının yapılması için otel ve yatak sayısının 10 binin üzerinde olmasının gerekliğine de dikkat çeken Kazanç,"İlçemizdeki yıldızlı otel sayısını artıracağız. Yerli ve yabancı iş adamlarına ücretsiz arsa tahsisleri ile turizmcileri ilçemize çekeceğiz. Otel sayısının artırılmasıyla istihdam ve ekonomi canlılık kazanacak. Kış olimpiyatlarına aday olmak istiyorsak otel yatak problemini çözmek gerekiyor. 2011 Kış oyunlarında sporcular, yerli ve yabancı turistler kalacak otel bulmakta zorlandı." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×