Meteoroloji uyardı! Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre ülkenin özellikle batı kesiminde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Kuvvetli yağış geliyor
27 Şubat 2015 Cuma 09:49

Ülke genelinin parçalı ve fazla fazla bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak; Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre; vatan genelinin parçalı ve fazla fazla bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak; Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ile Manisa'nın garp çevrelerinde ve Balıkesir'in garp kıyılarında kuvvetli, yer yer fazla fazla güçlü olması beklenmektedir. Bu sabah saatlerinde iç ve şark alanlarda buzlanma ve don vakayı ile ortak iç ve şark alanlarda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının, vatan genelinde mevsim normallerinin üstünde seyredeceği hesap ediliyor. Rüzgarın ise, çoğunlukla güney ve güneydoğu yönlerden hafif mesafe dizi orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Bazı vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı zaman geçtikçe fazla fazla bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zaman geçtikçe fazla fazla bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16

İzmir: Parçalı, zaman geçtikçe fazla fazla bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinden sonra kuvvetli, yer yer fazla fazla güçlü olması bekleniyor. 18

Adana: Parçalı ve az bulutlu 22

Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zaman geçtikçe fazla fazla bulutlu akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 19

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 19

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 6

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 16

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×