Karataş’taki engelli merkezi tamamlanıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, daha önceki yıllarda NATO’nun radar üssü olarak kullandığı 75 dönüm arazi üzerine Engelli Konaklama Merkezi kuruyor.

Karataş’taki engelli merkezi tamamlanıyor
12 Aralık 2013 Perşembe 13:18


Adana Büyükşehir Belediyesi, daha önceki yıllarda NATO’nun radar üssü olarak kullandığı 75 dönüm arazi üzerine Engelli Konaklama Merkezi kuruyor. Karataş ilçesinin Yemişli köyü yakınlarındaki tesisin en kısada sürede bitirilmesi planlanıyor. Tesiste 44 oda ve 75 yatak bulunacak.

Engellilerin yakınlarıyla birlikte gelip kalabilecekleri, tatil yapabilecekleri söz konusu tesisi tamamlama çalışmaları hızla sürdürülüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’nın Ortadoğu’nun sağlık üssü olma yolunda önemli mesafe kat ettiğini belirterek, “Sağlıktaki hedefimizi engellilere hizmetle bütünleştirdik. Çalışmalarımızı ‘birlikte yaşamanın engeli yoktur’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz. Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için belediye otobüslerinde asansörlü rampa uygulaması başta olmak üzere bir dizi hizmet gerçekleştirdik. Son olarak da Karataş’ın Yemişli köyündeki 75 dönüm araziye kurulu radar üssünü Engelli Konaklama Merkezi’ne dönüştürüyoruz. 5 yıldızlı tatil köyü konforunda olacak tesiste engelliler aileleriyle birlikte rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanacak.” diye konuştu.
CİHAN

Karataş’taki engelli merkezi tamamlanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×