İzmir'de suda tek sayaç uygulaması kalktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, beş kat ve üzeri binalarda 2011 yılından bu yana sürdürdüğü tek sayaç uygulamasını kaldırdı.

İzmir'de suda tek sayaç uygulaması kalktı
03 Ocak 2014 Cuma 12:23

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, beş kat ve üzeri binalarda 2011 yılından bu yana sürdürdüğü tek sayaç uygulamasını kaldırdı. 20 Kasım 2013 tarihli İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi İZSU Genel Kurulu’nda, Su Sayaç Yerleri Düzenleme Esasları Kitapçığı'nda değişikliğe gidildi. Uygulamanın, 6 Ocak 2014 Pazartesi gününden itibaren başlayacağı bildirildi.

Böylelikle beş kat ve üzeri binalarda sayaçlardan sonra takılan hidrofor, sayaçların önüne yerleştirilecek ve hidrofordan sonra her bağımsız bölüm için ayrı ayrı abone olunarak sayaç takılacak. Apartman yönetimleri, çok sayaç sistemine geçmek için yönetim kurulu olarak karar alacak. Ardından da apartman yönetimi veya aboneler, bu karayla İZSU’nun ilçelerdeki şubelerine başvuracak. İZSU görevlileri, müracaatın ardından apartmana giderek keşif yapacak. Sayaç yerleri ve tesisatı uygunsa abonelerle sözleşme imzalanacak. Ardından abone, sayacını alıp İZSU’ya teslim edecek. İzmir’de 14 bin apartmanda tek sayaç uygulaması bulunuyor. CİHAN

İzmir'de suda tek sayaç uygulaması kalktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×