İNSİAD bayan üyelerini yemekte buluşturdu

İnegöl Sanayici Ve İşadamları Derneği (İNSİAD) bayan üyelerini yemekte buluşturdu ve dünya Kadınlar Gününü kutladı.

İNSİAD bayan üyelerini yemekte buluşturdu
13 Mart 2014 Perşembe 16:58

İnegöl Sanayici Ve İşadamları Derneği (İNSİAD) bayan üyelerini yemekte buluşturdu ve dünya Kadınlar Gününü kutladı.

İNSİAD üyesi iş kadınları İnegöl Özel Nilüfer Hacı Kemal Lisesinde verilen öğle yemeğinde buluştu. İNSİAD Genel Sekreteri Ramazan Doğan, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın üyelere yönelik bir program düzenlediklerini belirterek, kadınların iş dünyasındaki etkinliğini artırmaya dönük faaliyetlerde bulunduklarını söyledi. Türkiye’de devletin verdiği teşvikler ve Anayasa'da kadınlara pozitif ayrıcalık ilkesinin yerleşmesiyle birlikte kadın işveren sayısında hızlı bir artış yaşandığını dile getiren Doğan, “İş dünyasında kadının rolü giderek artıyor. Bunun yanında sorumluluğu da artıyor. İş kadınları evininin tertip düzeninin yanında aile saadetini tesis etme görevine ilave olarak işyerinde de patron olmanın sorumluluğunu da başarıyla yerine getirmek için çaba sarf ediyor. Bu durumda kadınların önem ve değeri de artıyor. Başta İNSİAD üyesi iş kadınlarımız olmak üzere tüm bayanların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” diye konuştu.

Programa ev sahipliği yapan İnegöl Özel Nilüfer Hacı Kemal Liseleri Müdürü Muzaffer Uzunoğlu ise konuşmasında eğitimde kadının önemini vurguladı. İnegöl’de işadamlarının gayretleriyle açılan devlet okullarının yanında özel okullarında önemli bir fonksiyonu icra ettiğini dile getiren Uzunoğlu, İnegöl Özel Nilüfer Hacı Kemal Liselerinin eğitimin önemine inanan işadamlarının girişimleri neticesinde kısa sürede inşa edilerek faaliyete geçtiğini anlattı. Özel Nilüfer Liselerinin eğitimde Bursa’nın önemli bir markası olduğuna işaret eden Uzunoğlu, “Özel Nilüfer Liseleri Bursa’nın eğitim alanındaki değerli markasıdır. Sınavlardaki başarılarının yanı sıra bilim olimpiyatlarındaki dereceleri ile de daima Bursa’nın göğsünü kabartmıştır. Bu kaliteli eğitim sistemi İnegöl’e taşınarak halkın hizmetine sunulmuştur.” dedi.

Eğitimde kadının önemine değinen Uzunoğlu, medeniyetlerin inşasında eğitimli kadınların önemli rol oynadığını aktardı. Uzunoğlu, “Annelik gibi kutsal bir görevi icra eden kadınların eğitimli olması sağlıklı toplumların inşası için önem taşımaktadır. Bayan öğretmenlerimizin eğitim dünyasındaki etkinliğinin her geçen gün artması bizleri mutlu etmektedir. Okulumuzda görev yapan bayan öğretmenlerimizle bize emanet edilen çocuklarımızın eğitimi için uğraş veriyoruz. Bu vesile ile yemeğe katılan İNSİAD üyesi iş kadınları ve bayan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm bayanların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Yemeğin ardından İNSİAD üyesi iş kadınları ile İnegöl Özel Nilüfer Hacı Kemal Lisesi bayan öğretmenlerine günün anısına hediyeler takdim edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×