İhsanoğlu: İsrail’in alçakça saldırısını şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını kınadığını açıkladı. İhsanoğlu, “İsrail’in bu ölçüsüz, pervasız ve alçakça saldırısını şiddetle kınıyorum.” dedi.İsrail’in Gazze’ye...

İhsanoğlu: İsrail’in alçakça saldırısını şiddetle kınıyorum
18 Temmuz 2014 Cuma 13:43

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını kınadığını açıkladı. İhsanoğlu, “İsrail’in bu ölçüsüz, pervasız ve alçakça saldırısını şiddetle kınıyorum.” dedi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik kara harekatı hakkında yazılı açıklama yapan İhsanoğlu şu ifadeleri kullandı: “İsrail’in bu ölçüsüz, pervasız ve alçakça saldırısını şiddetle kınıyorum. İsrail her zaman olduğu gibi evrensel hukuku ve vicdanları çiğneyerek on yıllardır kanla, katliamla sürdürdüğü işgalini pekiştirmeye çalışıyor. Dünya toplumları Gazze’de akan kanı durdurmak için bir şey yapmadıkça, insanlık gelecekte kendi tarihiyle yüzleşemeyecektir. Filistin halkının dostlarının bu saldırıyı Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM), taşıması gerekmektedir. Buradan tüm dünyaya çağrı yapıyor, bu katliamın ivedilikle son bulmasını umut ediyorum. Filistinli kardeşlerimiz asla yalnız değildir. Türkiye’nin, Türk halkının kardeşlerine gereken her türlü yardımı yapacağına inancım tamdır.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×