Fen lisesini kazanan öğrenciler Avrupa yolcusu

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrencilerin motivasyon ve başarılarının artması için fen lisesini kazanan başarılı öğrencileri Avrupa’ya gönderme sözü verdi.

Fen lisesini kazanan öğrenciler Avrupa yolcusu
14 Şubat 2014 Cuma 18:53

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrencilerin motivasyon ve başarılarının artması için fen lisesini kazanan başarılı öğrencileri Avrupa’ya gönderme sözü verdi. Öğrenciler, yarın Avrupa’ya hareket edecek.

Gemerek’te başarılı bir eğitim hayatı sonucu başarılarını fen lisesi kazanarak taçlandıran 5 öğrenci, 29 Ekim 2013 tarihinde cumhuriyet bayramı töreninde, Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey'den madalya ve pasaport aldı. Vize işlemleri tamamlanan başarılı öğrenciler 15 Şubat 2014 tarihinde (yarın) Almanya’ya gidiyor. Kayseri-İstanbul seyahatinden sonra Almanya’ya uçacak öğrenciler, bir haftalık gezi kapsamında Almanya, İsviçre ve Fransa’yı görme fırsatı elde edecek.

Tüm masrafları yurt dışında yaşayan Gemerekliler tarafından finanse edilecek gezi kapsamında başarılı öğrenciler, unutulmayacak bir tatil yapma fırsatı elde edecek. Seyahatleri öncesinde Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey’i makamında ziyaret eden öğrenci ve veliler, böyle bir imkânı sundukları için Kaymakam Özbey’e teşekkür etti.

Kaymakam Yusuf Özbey, yaptığı konuşmada, başarının yakalanması ve devamlılığı için takdir edilme ve ödüllendirmenin önemli olduğunu belirterek, “Bu durumu hedefleyerek başarılı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi çeşitli vesilelerle ödüllendirmeyi önemsiyorum. İlçemizden Avrupa’ya göç eden vatandaşlarımız oldukça fazla. Kendilerine bu fikri açtığımda tereddüt etmeden kabul ettiler ve gezinin her türlü masrafı için sponsor oldular. Bu projenin gerçekleşmesinde maddi ve manevi desteklerini gördüğümüz, Gemerek’e ve gençlerimizin eğitimine önem veren yurt dışında yaşayan Gemerekli vatandaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadesini kullandı.

Öğrenci velisi Mahmut Ceylan ise Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey’in ilçeye ve eğitime yaptığı katkıları memnuniyetle takip ettiklerini anlatarak, “Çocuğum böyle bir imkânı ilk defa elde ediyor. Her şey için teşekkür ederiz.” dedi.

Heyecanlı olduğu gözlenen başarılı öğrenciler, yarın İstanbul’dan Almanya’ya uçacak. Edinilen bilgiye göre, Gemerek ilçesinde 2013 yılında 89 başarılı öğrenci Çanakkale ve İstanbul gezisine katılmış, Kayseri, Sivas ve Antalya’ya geziler düzenlenmişti. Marmara İlahiyat Fakültesi'ni kazanan bir öğrenci de umreye gönderildi.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×