DÜZELTME - Burak Can cinayetiyle ilgili 2 şüpheli mahkemeye sevk edildi

Sayın abonemiz; bir önceki haberimizde sehven '2 kişi tutuklandı' ifadesi yazılmıştır.

DÜZELTME - Burak Can cinayetiyle ilgili 2 şüpheli mahkemeye sevk edildi
28 Mart 2014 Cuma 18:48

Sayın abonemiz; bir önceki haberimizde sehven '2 kişi tutuklandı' ifadesi yazılmıştır. Haberimizi '2 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir' şeklinde tekrar düzelterek servis ediyoruz. İyi yayınlar dileriz.

Okmeydanı'nda Berkin Elvan'ın cenaze törenlerinin ardından çıkan olaylarda Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesine ilişkin 2 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişi ise serbest bırakıldı.

Karamanoğlu’nun ölümüne neden olan olaylarla ilgili gözaltına alınan 9 şüpheli Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Şüpheliler, Terör ve Organize Suç Örgütleri Bürosu Savcısı Mesut Erdinç Bayhan tarafından sorgulandı. Savcılık sorgularının ardından şüphelilerden 3'ü serbest bırakıldı. Volkan G. ile Oğuz K.’nın aralarında bulunduğu 6 kişi ise ‘silah bulundurmak ve ateş etmek’ suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi. 2 şüpheli hakkında adli kontrol uygulanmasına karar verilirken 4 şüpheli için istenen bu talep reddedildi.

Bu sırada, elde edilen bir silaha ilişkin rapor geldi. Cinayette kullanılan silah ile bu iki şüphelinin olay günü ateş ettiği tespit edilen silahın aynı olduğu yönünde rapor savcılığa ulaştı. Bu rapor üzerine serbest kalan şüphelilerden Volkan G. ile Oğuz K. yeniden gözaltına alındı. Burak Can Karamanoğlu cinayeti nedeniyle yeniden sorgulanan şüphelilerin, “Biz rastgele havaya ateş ettik. Kime geldiğini bilmiyoruz. Birinin vurulduğunun farkında değildik.” dedikleri belirtildi. Şüphelilerin terör örgütü DHKP-C ile de bir ilgilerinin olmadığını söyledikleri ifade edildi.

Savcı Bayhan, yeniden ifadesini aldığı Volkan G. ile Oğuz K.’yı tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×