Dil ve Kültür Festivali finalini dev ekranda izlediler

Ispartalı vatandaşlar Almanya'da kapanış töreni düzenlenen 12. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'ni dev ekranda seyretti. Aileleri ile birlikte gelen vatandaşlar olimpiyatların coşkusunu adeta Almanya'daymış gibi yaşadı. Türkiye'de organizasyonlarına.

Dil ve Kültür Festivali finalini dev ekranda izlediler
22 Haziran 2014 Pazar 16:28

Ispartalı vatandaşlar Almanya'da kapanış töreni düzenlenen 12. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'ni dev ekranda seyretti. Aileleri ile birlikte gelen vatandaşlar olimpiyatların coşkusunu adeta Almanya'daymış gibi yaşadı.

Türkiye'de organizasyonlarına yer izni verilmeyen 12. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'nin kapanış töreni cumartesi akşamı Almanya'da düzenlendi. Büyük bir coşkuyla yapılan olimpiyatların Türkiye'de gerçekleştirilememesinin burukluğunu yaşayan Ispartalı vatandaşlar, organizasyonu açık havada, dev ekranda izleyerek bu eksikliği bir nebze olsun gidermeye çalıştı. Yaklaşık 4 bin kişinin geldiği alana Ispartalılar aileleri ile birlikte katıldı. Olimpiyatları açık havada, dev ekranda seyretmenin keyfini yaşayan vatandaşlar, adeta Almanya'daymış gibi programın coşkusuna katıldı. CİHAN

Dil ve Kültür Festivali finalini dev ekranda izlediler


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×