BTSO’dan Dubai’ye turizm fuarı çıkarması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Küresel Fuar Acentesi projesi kapsamında Dubai’de düzenlenen ‘ATM-Arabian Travel Market Turizm Fuarı’na çıkarma yaptı.    BTSO üyesi 23 firmanın temsilcisi, fuarı ziyaret...

BTSO’dan Dubai’ye turizm fuarı çıkarması
28 Mayıs 2014 Çarşamba 16:18

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Küresel Fuar Acentesi projesi kapsamında Dubai’de düzenlenen ‘ATM-Arabian Travel Market Turizm Fuarı’na çıkarma yaptı.

    BTSO üyesi 23 firmanın temsilcisi, fuarı ziyaret ederek turizm sektöründeki son gelişmeleri yakından takip etme imkanı buldu. Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun da katıldığı ziyarette ilk olarak Air Arabia Firması yetkilileri ile görüşüldü. Yapılan görüşmede, Air Arabia havayolu şirketinin Dubai-Bursa uçuşlarını başlatması konusu masaya yatırıldı. BTSO heyeti, Bursa’ya Dubai’den uçuşların başlatılması konusunda havayolu şirketinden destek sözü aldı.

    BTSO heyeti, daha sonra fuar alanında bulunan Suudi Arabistan Turizm Bakanlığı ve Dubai Valiliği yetkilileri ile bir araya geldi. Suudi Arabistan Turizm Bakanlığı yetkilileri ile Bursa ve Dubai arasındaki turizm yatırımları ve havayolu seferlerinin başlatılması konuşuldu. Ziyarete, Dubai Sharjah Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Abdalla Sultan Al Owais ve Genel Müdürü Hussain Mohammed katıldı. Owais, Air Arabia’nın Bursa ile Dubai arasında uçuş seferleri başlatması için girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

    BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO üyelerini dünyanın en prestijli fuarlarına taşıdıklarını belirtti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×