Başkasının uçuş kartıyla uçacaktı

Atatürk Havalimanı’nda biletleme işlemi sırasında yapılan bir hata güvenlik zafiyetini ortaya çıkardı.

Başkasının uçuş kartıyla uçacaktı
01 Şubat 2014 Cumartesi 20:18

Atatürk Havalimanı’nda biletleme işlemi sırasında yapılan bir hata güvenlik zafiyetini ortaya çıkardı. Başkası adına kesilen biletle pasaport kontrolünden, güvenlik noktasından ve uçuş kartı kontrolünden geçen şahıs, uçağa binecekken son anda fark edildi. Son kontrolden geçtikten sonra aynı isimden iki kişinin uçakta olduğunun anlaşılması üzerine hatadan dönüldü.

Atatürk Havalimanı’nda ilginç bir olay yaşandı. Fransa’da restoran sektöründe çalışan Ender Can Yıldırım, Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli seferiyle İstanbul’dan Paris’e gitmek için Atatürk Havalimanı’na geldi. Biniş kartı almak için sıraya giren Ender Can Yıldırım’a görevli personel biniş kartı verildi. Biniş kartı ile pasaport kontrolünden geçerek uçağın biniş kapısına kadar gelen Yıldırım, burada beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Yapılan kontrollerde Yıldırım’ın Paris uçağında bileti olmadığı ve başkası adına düzenlenen biniş kartı verildiği belirlendi.

Paris’e uçamayan ve mağdur olduğunu ifade eden Yıldırım, “Arkadaşıma Paris için bilet almasını söylemiştim, arkadaşım da aldığını söyledi. Bunun üzerine uçmak için Atatürk Havalimanı’na geldim. Paris’e gitmek için sıraya girerek biniş kartımı aldım. Biniş kartındaki ismi kontrol etmedim. Her şey normalmiş gibi pasaport kontrolünden geçtim. Uçağın kapısına geldiğimde benim adıma değil, Mehmet Yıldız adına iki biniş kartı üretildiği ortaya çıktı. Benim Mehmet Yıldız olmadığım anlaşıldı. Yanlış kişi adına üretilmiş.” dedi.

Görevlilerin yaptığı kontrollerde Paris uçağında rezervasyonun dahi olmadığını belirlediğini ifade eden Yıldırım “Kontrol ettiler benim için bilet alınmamıştı. Bu şekilde bana biniş kartı üretilmesi hata. Güvenlik sorunu var. Beni üç saate yakın soruşturdular. Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorlar. Paris’e gitmem lazımdı. Şu anda gitmeyi düşünmüyorum. Üç saat sorgulamaya tabi tutuldum. Şikayet dilekçemi bildireceğim.” diye konuştu. CİHAN

Başkasının uçuş kartıyla uçacaktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×