Bafra’da bayramı coşkusu

Samsun’un Bafra İlçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Bafra’da bayramı coşkusu
23 Nisan 2014 Çarşamba 13:03

Samsun’un Bafra İlçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.
Bayram kutlamaları Bafra Yeni Kent Meydanı'nda Saat 09.00’da Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra kutlamalar saat 10.00’da Bafra 29 Ekim İlkokulu'nda devam etti.
Kutlamada Türkiye Sakatlar Derneği Bafra Şubesi Başkanı Murat Ceylan’ın saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunurken engelli aracında ayağa kalkması ise ayrı bir görüntü oluşturdu. Ayrıca Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğünün tüm binası, lojmanlarının tamamının Türk bayrakları ile donatılması vatandaşlar ve programa katılanlar tarafından takdirle karşılandı. Bafra 29 Ekim İlkokulu ve Altınyaprak İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları okul bahçesinde renkli görüntülere sahne oldu.
Okuldaki programda; Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, çocukların milletimizin en büyük zenginliği ve umudu olduğuna dikkat çekti. "Gün gelecek bu ülkenin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları olacaksınız. Türkiye’nin kaderinin şekillenmesinde önemli rol oynayacaksınız." diye seslenen Kaymakam Katırcı, "Geleceğin siyasetçileri ve devlet adamları sizin aranızdan çıkacak. Hepinizin bunun şuuru içinde olduğunuza yürekten inanıyorum. Çalışırsanız, kendinizi en iyi şekilde yetiştirirseniz, hem ülkemizin hedeflerini hem de kendi hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Şunu bilmenizi isterim ki: Bu ülkede yapılan her şey sizler içindir. Hayat boyu başarılı ve mutlu olmanız, yarınlara güvenle bakabilmeniz, yüzlerinizin her zaman gülmesi bizlerin tek dileğidir." şeklinde konuştu.

Ana sınıfının gösterisinin ardından, şiirler okundu. Halk oyunları, step,dans gurubunun gösterimlerinden sonra koro günün sevilen parçalarından oluşan potpuri okudu.

Bafra Yeni Kent Meydanı'ndaki programa; Bafra Garnizon Komutanı Jnd. Yzb. İlhan Güngör, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Bafra İlçe Müftüsü Burhan Keleş, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP Bafra İlçe Başkanı Av. Hüseyin Acar, öğrenciler katıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×