Alman uzmanlar Kadın Danışma Merkezi’ni gezdi

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi tarafından 2005 yılında Almanya’nın Saarbrücken şehri Barış Yaşam ve Öğrenme Derneği ile ortaklaşa hazırlanarak 2006 yılında başlanılan “Uzman Değişim Projesi” kapsamında Nevşehir’e gelen...

Alman uzmanlar Kadın Danışma Merkezi’ni gezdi
26 Haziran 2014 Perşembe 17:13

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi tarafından 2005 yılında Almanya’nın Saarbrücken şehri Barış Yaşam ve Öğrenme Derneği ile ortaklaşa hazırlanarak 2006 yılında başlanılan “Uzman Değişim Projesi” kapsamında Nevşehir’e gelen 10 kişilik Alman uzman heyeti, Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Proje sorumlusu Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi öğretim görevlisi Filiz Yüksel başkanlığında ve aralarında Almanya’nın Saarbrücken kentindeki Üniversite ve sivil toplum örgütlerinden sosyolog, psikolog ve pedagogun yer aldığı 10 kişilik uzmanlar heyetine, Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi sorumlusu Şermin Tatar tarafından sürdürülen çalışmalara ilişkin olarak bilgiler verildi.

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından projesi onaylanan Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Tatar, hedeflerinin kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması ve Nevşehir’de yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi olduğunu belirtti.

Merkezde psikolojik danışmanlık, hukuksal danışmanlık ve sosyal danışmanlık hizmetlerinin verildiğini belirten Tatar, Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında kadınlara yönelik hizmet verdiğini ifade etti.

CİHAN

Alman uzmanlar Kadın Danışma Merkezi’ni gezdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×