30 bin öğretmenin ataması gerçekleşti

Milli Eğitim Bakanlığı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 30 bin öğretmenin ataması gerçekleşti

30 bin öğretmenin ataması gerçekleşti
10 Şubat 2016 Çarşamba 11:22


Milli Eğitim Bakanlığı, 30 yeni öğretmenin atamasını gerçekleşti. Bakanlıkta düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen eksikliğinin tahmin edildiği gibi Doğu ya da Güneydoğu bölgelerinde değil Marmara bölgesinde olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca 104 branşa 30 bin kadro için öğretmen ataması,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle gerçekleştirdi. Erdoğan, butona basarak atama işlemini başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MEB Şura Salonu'nda düzenlenen törende, bugün atananlarla birlikte öğretmen sayısının 923 bin 133 olduğunu söyledi.

Türkiye'de 2002 yılında 543 bin 896 öğretmenin görev yaptığını anımsatan Erdoğan, bugün 923 bin 133 öğretmen sayısına ulaşılmasının nereden nereye gelindiğini gösterdiğine dikkati çekti.

Erdoğan, "Kurada Güneydoğu'ya, Doğu'ya çıktı. Hemen Batı'ya nasıl gelirim?' Bunun telaşı içine kapılanlar varsa yine yanlış, olmaz. Biz şuna inanacağız. 780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda bu kadar şehitler veriyoruz değil mi? Niye veriyoruz, bu toprakları yeninden vatan yapabilmek için veriyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×