Teslim olan PKK'lıların ilk ifadeleri: Kandırıldık, pişmanız!

Nusaybin'de teslim olan PKK'lılar ilk ifadelerinde, yaptıkları işin yanlış olduğunu, pişman olduklarını, kandırıldıklarını söyledi

Teslim olan PKK'lıların ilk ifadeleri: Kandırıldık, pişmanız!
26 Mayıs 2016 Perşembe 11:42

Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonlar sırasında köşeye sıkışarak teslim olmak zorunda kalan PKK'lılar, ilk ifadelerinde pişman olduklarını söylediler. Güvenlik güçlerine teslim olan 25 bölücü terör örgütü mensubunun itirafları örgüt içindekilerin pişmanlıklarını gün yüzüne çıkardı. 

Teslim olan bir örgüt üyesi, örgütün öz yönetimden bahsettiğini belirtilerek, "Bizi yarıyolda bıraktılar, 'ne haliniz varsa görün' dediler, 'biz size karışmıyoruz' dediler. Biz de Türkiye Cumhuriyeti'ne sığındık. Şu ana kadar hiç bir insan öldürmedim. Doğrudur ben katıldım ama anladım ki; çünkü vicdanım kabul etmedi. Her şeyi savaş ile başa çıkamazsınız. Herkes birbirini öldürüyor, yeter artık" ifadesini kullandı. 

Gençlere seslenen terörist, "Biz hata yaptık. Aileleriniz için çalışın, annemi, babamı dinleseydim ben bu halde olmazdım" dedi. Bir başka terörist ise, "Köpek gibi pişmanım. Beni dinlesinler ne buralara yaklaşsınlar, ailelerin yanında kalsınlar. Bunların yanlarına hiç yanaşmasınlar" diyerek gençlere seslendi.

Diğer bir terörist ise, "Pişmanım, bilseydim örgüte katılmazdım. Barikat kurarak başladık. Sonra bize 'savaşacak gençler lazım' dediler. Biz de girdik.. özenti" diye itirafta bulundu. Bir terörist ise yaşadığı pişmanlığı şu sözlerle dile getirdi:

"Hayatımda hiç bir şeyden bu kadar pişman olmadım. Çok hata etmişim." "Kandırdılar bizi" diyen bir terörist ise içinde bulunduğu durumu şu sözlerle anlattı: "Bizi ölüme terk ettiler. Tek sığınacağımız kişi devlettir. Gençlere sesleniyorum. Bu PKK yanlıştır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×