Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın "Boğaz Yarışı"

Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın
28 Mayıs 2016 Cumartesi 16:48

İSTANBUL (AA) - Bu yıl 15'incisi düzenlenen Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın "Boğaz Yarışı" gerçekleşti.

Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre, 26 Mayıs'ta başlayan ve 4 gün sürecek Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın "Boğaz Yarışı" etabı, 30 ülkeden 100 tekne ve bin sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışa, dünyanın dört bir yanından yabancı yelkencilerin yanı sıra Türkiye'nin farklı şehirlerinden de onlarca ekip katıldı.

Ekipler arasında Pirhana/Ladies ekibiyle 5 kadın yelkenci, Mustafa Öncü'nün dümenciliğinde yarıştı. Dolmabahçe-Tarabya arasındaki Boğaziçi parkurunda başlayan yarış, Tarabya Koyu önündeki finiş hattında bitti.

Bu yılki Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın konuğu ise 15 metre uzunluğa ve 10 metre genişliğe sahip Trimaran Hydros ve ekibi oldu. Yelkenci Jeremie Lagarrigue'nin dümenciliğini üstlendiği Hydros, yarışa özel yelkenlilere açılan İstanbul Boğazı'nda şov yaptı. Ulaştığı 31,46 knot (58 kilometre) hızla dünyanın en hızlı yelkenli tekneleri arasında bulunan ve Turkcell'in 4,5G hızını temsil eden Hydros'la, İstanbul Boğazı da ilk kez böyle bir tekneye ev sahipliği yapmış oldu.

Yarış, BC Live iPhone uygulaması ve "www.bosphoruscup.org" internet sitesinin yanı sıra Turkcell Platinum uygulaması üzerinden de canlı seyredildi.

Sporseverler, Turkcell'in 4,5G teknolojisiyle devreye soktuğu yeni dönem yayıncılığın öncüsü LTE Broadcast ile yarışı farklı kamera açılarından izleme şansına sahip olurken, "Tam Burada" servisiyle de yelkenlilerin konumlarını bir harita üzerinden takip edebildi.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ta, yarın gerçekleşecek şamandıra yarışlarının ardından, gümüş kupa yeni sahibini bulacak.

Mücadele, Setur Kalamış Marina'daki 15. Yıl Özel Kupa töreniyle sona erecek olup, şampiyon ekibe 1 yıl boyunca evinde sergilemek üzere "Turkcell Platinum Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası" takdim edilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×