Turkcell Global Bilgi'ye EMEA'dan bir birincilik daha

Turkcell Global Bilgi'ye EMEA'dan bir birincilik daha
06 Haziran 2016 Pazartesi 11:26

İSTANBUL (AA) - Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu "ContactCenterWorld.com"un Londra’da gerçekleştirdiği EMEA (Avrupa - Orta Doğu ve Afrika) bölge finallerinde "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde birinci oldu.

Turkcell Global Bilgi açıklamasına göre, müşteri deneyimi çözümleri merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli organizasyonlarından ContactCenterWorld’ün Top Ranking Performance EMEA bölge finallerinden birincilik ödülü ile döndü.

Londra’da gerçekleşen ve dünyanın önde gelen çağrı merkezi firmalarının yarıştığı organizasyonda, Genç Segment Müşteri Hizmetleri modeliyle "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde birinciliği göğüsleyen Turkcell Global Bilgi böylece kasım ayında Las Vegas’ta düzenlenecek ve geçen sene iki dünya birinciliği ile döndüğü dünya finallerine katılma hakkını da elde etti.


- "Kankalar dünyası" konsepti kazandırdı


Turkcell Global Bilgi "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde elde ettiği birinciliği, 25 yaş altı müşterilerin ihtiyaçlarını anlayan ve beklentilerine göre hizmet veren Genç Segment Müşteri Hizmetleri'yle kazandı.

Benzer yaş grubundaki müşteri temsilcilerinden oluşan ve dijital olanaklarla donatılmış bu deneyim merkezini, hem müşteriler hem de çalışanlar için eğlenceli bir dünyaya dönüştüren ve adını da "Kankalar Dünyası" koyan Turkcell Global Bilgi, gençlere geleneksel kanallar yerine SMS, Chat, sosyal medya gibi yeni nesil kanallar üzerinden hizmet sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur, şunları kaydetti:

"Genç Segment Müşteri Hizmetleri, gençlerin iletişim şekli ve dili üzerine şekillendirdiğimiz hizmet anlayışımızla ortaya çıktı. Klasik çağrı merkezi hizmetlerini çok fazla tercih etmeyen, hatta sıkıcı bulan, daha farklı kanallar üzerinden hizmet almak isteyen gençlerimiz için geliştirdiğimiz bu model ile iletişimi daha eğlenceli ve dinamik bir hale getirdik. Bunu da sektör standartlarının çok daha ötesinde bir vizyonla resmiyetten uzak, sıcak bir iletişim tonu kullanarak sağlıyoruz. Genç müşterilerimize 'arkadaş' gözü ile bakıyor ve onlara da bunu hissettiriyoruz. Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ContactCenterWorld.com’un düzenlediği EMEA bölge finalinden ülkemize önemli bir ödülü getirdiğimiz için mutluyuz. Tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyor performansları için teşekkür ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×