Renault'ya müşteri deneyimi alanında 2 ödül

Renault'ya müşteri deneyimi alanında 2 ödül
28 Mayıs 2016 Cumartesi 11:19

İSTANBUL (AA) - Renault, müşteri deneyimi alanında aldığı ödüllere iki yeni ödül daha ekledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Renault, bu yıl ikincisi düzenlenen A.L.F.A Awards’ta, müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi. Sikayetvar.com ve Marketing Türkiye iş birliğinde gerçekleştirilen ve 25 farklı sektörde yapılan değerlendirmede, otomotiv kategorisinde Renault markası, A.L.F.A ödülüne ikinci kez layık görüldü.

Renault, sikayetendex verilerine göre, üst üste 5 yıldır şikayeti en iyi yöneten marka seçiliyor. Renault’nun elde ettiği bu ödüller, markanın müşteri odaklı yönetim anlayışının somut göstergesi ve sonucu olduğu belirtiliyor.

Diğer yandan Renault, Telephone Doctor firması tarafından yönetilen Kalite Liginde bu yıl da Türkiye'nin “En İyi Çağrı Merkezi” seçildi. Renault, Çağrı Merkezi olarak geçen yılda birincilik ödülünü elde etmişti.

Renault Çağrı Merkezine ulaşan tüm müşteri başvuruları ISO 10002 kalite standardına uygun biçimde ele alınıyor. Müşteri memnuniyetini sağlama noktasında, çağrı merkezi ekibi, yetkili satıcılarda görevli müşteri temsilcileri ile koordineli bir şekilde müşterilerin başvurularına çözümler üretiyor.

Renault, her ay gerçekleştirilen detaylı müşteri memnuniyet analizleri ve anketleri ile hizmet kalitesini kendi içinde sürekli ölçüyor. Böylece Renault, müşterilerine sunduğu hizmetleri ve yeni uygulamaları sürekli geliştirme imkanı buluyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×