Kırkpınar'da FETÖ'nün darbe girişimi lanetlendi

Kırkpınar'da FETÖ'nün darbe girişimi lanetlendi
24 Temmuz 2016 Pazar 18:10

EDİRNE (AA) - Kırkpınar Er Meydanı'nda Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi lanetlendi. Er meydanında dev Türk bayrağı dolaştırıldı.

Cazgırlar, anlattıkları manilerle bayrak, birlik ve beraberlik vurgusu yaparken, darbe girişimini lanetleyen sözler de söyledi.

Güreşseverler de tribünde "Darbeye hayır, spora, sanata, kardeşliğe, tam demokrasiye evet" pankartı açtı.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık final müsabakaları öncesinde, er meydanında büyük boyutta Türk bayrağı dolaştırıldı. Güreşlerde görev yapan hakemlerin taşıdığı 30 metrekarelik Türk bayrağı, 53 yıllık Kırkpınar başcazgırı Şükrü Kayabaş'ın ve diğer cazgırların sunumu eşliğinde meydanda gezdirildi.

Cazgır Kayabaş, FETÖ'nün darbe girişimini lanetlediklerini ifade etti. Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Kayabaş, şer odaklarının hiçbir zaman Türk milletine karşı muvaffak olamayacaklarını kaydetti. Diğer cazgırlar da sunumlarında tek bayrak, tek millet, tek devlet vurgusu yaptı.

Protokol üyeleri ve tribündeki güreşseverler bayrağı ayakta selamladı. Bu sırada Edirne Belediye Bandosu da 10. Yıl Marşı'nı çaldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×